Białe szafy – nowy trend czy ponadczasowa klasyka?

Każdy z nas ma swój gust i upodobania. Niezależnie od tego, wszyscy chcemy mieszkać w wygodnym i estetycznym miejscu, gdzie dobrze będzie nam się spędzać wolny czas. Zastanawiasz się nad aranżacją wnętrza i rozważasz kupno białych mebli?
Sprawdź czy to dobry pomysł!

Białe szafa a pomieszczenie

Niezależnie czy szukasz szafy do domu czy do biura, białe meble sprawdzą się w obu tych wnętrzach. Nie wiesz co zrobić, aby wprowadzić do nich więcej światła? Strzał w dziesiątkę! Jest to idealne rozwiązanie dla małych i ciemnych pomieszczeń. Białe szafy będą odbijały światło, a Twoja przestrzeń wyraźnie się rozjaśni. Jeśli nie narzekasz na brak metrów kwadratowych, ale Twoje ściany są pomalowane na ciemny kolor, jest to również bardzo dobre rozwiązanie!

Dodatkowo mamy dla Ciebie dwie wskazówki, które mogą zdziałać cuda. Po pierwsze, postaw swoją białą szafę naprzeciwko okna. Światło dzienne będzie się odbijać od jej powierzchni. Po drugie, możesz postawić na mebel z wbudowanym lustrem. Będzie dodatkowo powiększać optycznie pomieszczenie, a Ty w każdej chwili możesz sprawdzić jak wyglądasz lub po prostu się do siebie uśmiechnąć.

Białe szafy a styl wnętrza

Białe meble towarzyszą ludziom w ich domach od dawna. Ten kolor komponuje się dobrze z każdym stylem! Niezależnie czy stawiasz na nowoczesność, wnętrze rustykalne czy klasykę. Masz pewność, że biały kolor zawsze będzie modny i jest idealnym kolorem bazowym. Możesz śmiało poszaleć z kolorowymi dodatkami, zmieniać je cyklicznie np. zgodnie z porami roku albo po prostu wymienić na nowe, gdy Ci się znudzą lub zniszczą. To o wiele tańsze rozwiązanie niż aranżacja całego wnętrza na nowo lub kupno nowych mebli!

Biały kojarzy się z czystością i sterylnością. Nie bez powodu pościel  w hotelach jest zawsze w tym kolorze. Jeśli marzy Ci się estetyczne i uporządkowane wnętrze, postaw na białe meble. Potęgują także wrażenie przejrzystości. Zauważ, że wiele eleganckich i nowoczesnych pomieszczeń jest wprost ukąpane w bieli. Jest to symbol luksusu i dobrobytu. Takie wnętrze pomoże Ci się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.

Biały kolor to dobry wybór dla osób, które chcą przebywać w harmonijnym, uporządkowanym pomieszczeniu. Nie bój się, że będzie w nim panował surowy charakter. Jeśli taki lubisz, postaw na bardziej minimalistyczne dodatki. Jeśli jednak pragniesz bardziej przytulnego, domowego klimatu, postaw na miękkie puszyste tkaniny i kolorowe akcenty.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*