Kim jest dobry prezenter radiowy?

Nie ma znaczenia czy jest to radio stacjonarne, czy internetowe, bez dobrego prezentera radiowego nie może istnieć. W dużym skrócie jest to osoba, która przygotowuję program i audycje dla słuchaczy radiowych. Wiedząc czym, zajmuję się prezenter pozostaje pytanie, kim jest dobry prezenter radiowy i jak nim zostać?

Jest doświadczonym głosem radiowym?

Być dobrym prezenterem, to mieć duże doświadczenie w tego typu pracy. Swoje doświadczenie powinien wykorzystać na pomysłowe i wartościowe programy radiowe. Od tego zależy ilość słuchaczy audycji i spowoduję, że będą chcieli słuchać kolejnej. Ważnym narzędziem prowadzącego program radiowy jest jego głos. Osoby z charakterystycznym radiowym głosem mają większą szansę na dotarcie do swoich odbiorców. Jednak nie chodzi tu tylko i wyłącznie
o barwę głosu, ale też jego tonację, a także posługiwanie się językiem. Jego doświadczenie w skrócie wiązało się z długą drogą do kariery, od zostawienia próbki swojego głosu w banku głosów radiowych, przez praktyki, staż, po prace w lokalnych rozgłośniach, aż do otrzymania własnego programu w ogólnopolskim radiu.

Jest jedyny w swoim rodzaju

Definicja nazwy prezentera radiowego jest prosta – osoba, która prowadzi nas przez program radiowy. Jednak osób, które na co dzień słyszymy w radiu, jest nie wiele. Ciężko tutaj o nowe twarze, a raczej głosy. Ten bez wątpienia trudny zawód nie, każdy potrafi wykonać w sposób, który zadowoli słuchaczy. Umiejętność prowadzenia programu polega na wykonaniu dwóch rzeczy naraz. Dzielenia programu w prosty dla słuchacza sposób oraz wzbudzenie
w odbiorcach ciekawości, powodując apetyt na dalsze słuchanie audycji.

Jest kreatywny

Kreatywność prezentera radiowego jest w tym wypadku kluczem do sukcesu audycji. Połączenie powyższych dwóch czynności wykona każdy, ale wykonać to kreatywnie charakteryzuje dobrego prezentera radiowego. Tutaj jest miejsce na jego kreatywność. Dzięki niej w wyjątkowo kreatywny sposób sprowadza swoją audycję do: przedstawienia głównego tematu, budzenia u słuchaczy ciekawości i przewodzi po swoim programie. Tworząc program, prezenter swoją osobowością buduje jego styl, formę i atmosferę.

Nikogo nie powinno dziwić, że dobrych prezenterów radiowych, których słucha się z ciekawością jest nie wielu. Prezenter jest w pewnym sensie osobą wyjątkową. Potrafi za pomocą swojego doświadczenia, głosu oraz osobowości, wykorzystać posiadaną kreatywność do wprowadzenia słuchaczy we własny radiowy świat. Taki prezenter gwarantuje dużą frekwencję odbiorców i wiernych fanów.

Komentarze

1 komentarz

  1. izabela 8 września 2019 at 22:00 - Reply

    marzę o takiej pracy

Dodaj komentarz

Komentarz*