5 trendów kuchennych, które świetnie sprawdzą się w Twoim domu

Obecnie co sezon możemy dostrzec obecność wielu trendów aranżacyjnych, które są ponadczasowe oraz sprawdzają się w większości typów kuchni. Warto zatem postawić zarówno na klasyczne, jak i bardziej nowoczesne rozwiązanie, dzięki czemu nasza kuchnia stanie się wygodnym miejscem do pracy oraz przyjemnym do spędzania w niej czasu. W poniższym artykule zapoznamy Cię z kilkoma trendami, które z pewnością sprawdzą się w Twoim domu.

Meble kuchenne w klasycznym stylu

Przeglądając się kuchennym trendom, możemy zauważyć dużą popularność wyboru klasycznych mebli, które są uniwersalne i powszechnie wybierane przez innych. Eleganckie witryny, które są przeszklone, uchwyty oraz drzwiczki ozdabiane to tylko kilka z elementów. Estetyka wnętrz nawiązuje do połączeń stylu angielskiego, skandynawskiego oraz prowansalskiego stylu. Dzięki temu można w takich wnętrzach z łatwością zmieniać stylistykę.

W takich pomieszczeniach świetnie sprawdzają się meble kuchenne na wymiar Twardogóra, gdzie możemy wybrać odpowiednie wyposażenie oraz meble względem swoich upodobań, wymagań oraz ulubionego stylu.

Marmur oraz grafit – modne elementy kuchni

Obecnie elementy marmurowe oraz grafitowe są wręcz najpopularniejsze, szczególnie podczas aranżacji nowoczesnych wnętrz. Niekiedy pojawiają się zarówno na podłodze, ścianie, jak i również na blatach roboczych czy na meblach. Takie wykończenia świetnie sprawdzą się w kuchniach glamour, minimalistycznych, francuskich czy klasycznych.

Drewniane wykończenia

Drewniane elementy nie wychodzą z mody już od wielu lat, dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszym zestawieniu trendów aranżacyjnych do kuchni. Uzupełniają pomieszczenia swoim wyglądem subtelnie, a dzięki temu wnętrze staje się klasyczne oraz wygląda świeżo. Blaty kuchenne, podłoga, elementy, czy fronty to najczęstsze zastosowanie drewna w kuchni. Jest zatem idealnie pasującym wykończeniem kuchni. Dodaje ciepła oraz przytulności, przez co sprawia, że kuchnia staje się przyjemna oraz komfortowa. Co więcej, do drewnianych elementów pasują praktycznie wszystkie dodatki oraz elementy.

 

Grill gazowy zamiast tradycyjnego

Postaw na grill gazowy zamiast zwykłego na węgiel drzewny. Przede wszystkim to nie tylko wygoda, ale również brak dymu. Grille gazowe cechuje nowoczesny wygląd, praktycznośś i wygoda, dzięki którym grillowanie, nie tylko w sezonie majowym, będie esencją najczystrzej przyjemnościa.

Czerń i biel w kuchni

Zestawienie ze sobą czerni oraz bieli w kuchni od kilku sezonów zupełnie nie wychodzi z mody. To po prostu klasyka, którą można zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu, ale w kuchni prezentuje się nienagannie. To klasyczne połączenie barw, które sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, minimalistycznym z zachowaniem stylu glamour. Czarne meble komponują się idealnie na tle białych ścian oraz elementów. Aby ocieplić nieco całą aranżację, można pokusić się o zastosowanie drewna czy miedzianych dodatków.

Eklektyczny styl kuchni

Obok klasycznego stylu w kuchni świetnie sprawdza się również eklektyczny. Wszystko za sprawą tego, że w takich wnętrzach spotkamy zazwyczaj różne kolory, fakturę oraz wzory. Dzięki temu przestrzeń będzie zaskakiwać swoją formą oraz kolorystykę, ponieważ będzie swego rodzaju połączeniem kilka stylów w jednym. Takie pomieszczenie pozwala na dużą swobodę aranżacji i można sięgać po nieoczywiste rozwiązania.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*