Apaszki numerem jeden tego sezonu

Jeśli jeszcze nie masz ani jednej u siebie w szafie, to koniecznie rozejrzyj się na zbliżających wyprzedażach wiosennych i zakup co najmniej jedną apaszkę do swojej kolekcji. Dzisiaj pokażemy Ci jak wiele stylizacji może zapełnić oraz na ile sposobów można je wykorzystać w codziennych i bardziej wyjściowych outfitach.

Jak prawdziwa francuska dama

Oto najczęstsze porównanie dla apaszek zawieszonych na szyi, które prezentują się naprawdę elegancko i stylowo, a zwłaszcza jeśli preferujesz bardziej stylizacje formalne i podkreślające Twoją kobiecość. Wówczas możesz śmiało postawić na krótkie, kwadratowe apaszki oraz dłuższe chustki, które po przewiązaniu przez szyję będą jeszcze swobodnie zwisać i powiewać namiętnie na wietrze.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku ubioru do pracy czy ważne spotkania, kiedy mamy na sobie komplet spodni lub spódnicy oraz marynarki, samą sukienkę czy inną szykowną stylizację. Co więcej, to również praktyczne rozwiązanie na wiosenną pogodą, która jeszcze na początku potrafi być zdradliwa, a Ty jako przezornie ubezpieczona kobieta, będziesz mogła w ten sposób uchronić się przed ewentualnym przeziębieniem.

Oryginalny pasek

Apaszka może również posłużyć jako stylowy pasek do spodni, spódnicy czy przewiązania bardziej obszernej i luźniejszej sukienki w kształcie litery A. W tym wypadku zdołasz skutecznie podkreślić swoją talię, zaakcentować wcięcie i sprawić, że nawet zwykła dresowa sukienka, nagle stanie się znów modna i wydobędzie z Ciebie samo piękno. Poza tym dłuższe apaszki świetnie nadadzą się do związania spodni jeansowych czy innych materiałowych, gdzie gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie. Podobnie stanie się w przypadku spódnicy, która zostanie mocniej wyeksponowana właśnie za pomocą chustki bądź apaszki.

Naszą wskazówką jest tutaj wskazane szaleństwo i nie trzymanie się schematów, a więc Twój nowy pasek wcale nie musi przechodzić przez wszystkie szlufki, a na przykład można zawiązać go tylko przy jednej z nich, co już nie będzie takie oczywiste.

Apaszka we włosach

Kolejnym zastosowanie apaszek i chustek będzie wplątanie je w Twoje włosy – nieważne czy są one krótkie, długie, proste czy falowane. Każde będą prezentować się wyjątkowo dziewczęco i modnie z kolorową apaszką zaplątaną w ciekawy sposób. Pamiętaj, że warto dopasować kolor apaszki do koloru Twoich włosów, by ładnie się ze sobą komponowały lub stanowiły kontrastowe połączenie.

Apaszkę można przewiązać w formie opaski, co świetnie będzie wyglądać wraz ze związanymi włosami w potarganym koku lub kucyku. Równie dobrze włosy związane w koński ogon można wykończyć właśnie apaszką, zamiast widocznej gumki do włosów, gdzie ostatecznie można ją schować lub zostawić jeden róg puszczony wraz z włosami w kucyku. I ostatnim naszym pomysłem będzie zawiązanie warkocza z użyciem apaszki, która będzie stanowić jedno z pasm włosów – efekt na pewno Ci się spodoba i będziesz nim zachwycona, a co więcej, nie będziesz chciała czesać się już inaczej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*