Aranżacja kuchni w bieli – jak to zrobić?

Białe umeblowanie wnętrza wciąż jest popularne, a wszystko to za sprawą nowoczesnego stylu. Ponadto biel nadaje atrakcyjnego wyglądu oraz optycznie powiększa przestrzeń. Dlatego nic dziwnego, że chętnie wykorzystujemy ten kolor w aranżacji choćby właśnie swojej kuchni. Jak zatem elegancko i praktycznie ją urządzić?

Na co zwrócić uwagę, decydując się na aranżację kuchni?

Przede wszystkim nowoczesne kuchnie zachowane w bieli prezentują się niezwykle elegancko. Mamy do czynienia zazwyczaj z gładkimi i prostymi frontami – matowe lub połyskujące (najczęściej z płyty MDF). Ponadto nowoczesne rozwiązania nie posiadają już uchwytów, a większość wyposażenia odbijana jest na magnes. Wszelkie meble idealnie zamykają przestrzeń, optycznie je powiększając. Dlatego białe umeblowanie sprawdzi się we wnętrzach o mniejszym metrażu. Z kolei w przypadku białych mebli możemy pokusić się o wybór różnorodnych faktur.

Meble w białej kuchni

Biała kuchnia powinna obfitować w nowoczesne i stylowe akcenty np. w postaci stalowych czy aluminiowych dodatków. Srebrne wykończenia idealnie sprawdza się w pomieszczeniach zachowanych w całkowitej bieli. Możemy również zdecydować się na przeszklenia czy witryny w meblach. Wśród białych dodatków i wyposażenia ważną funkcję pełni zatem oświetlenie, które powinno nadać subtelnej poświaty. Najczęściej stawia się na tradycyjne oświetlenie w postaci większej lampy na suficie lub punktowych lamp LED. Gdy chcemy nieco ocieplić całą przestrzeń, możemy wybrać białe meble z drewnianymi wstawkami i dodatkami. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale sprawi, że całość będzie się dobrze prezentować. Dlatego w białym wnętrzu dobrze będzie wyglądać drewniana podłoga, dekoracje czy wstawki w meblach.

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć funkcjonalnego i praktycznego wyposażenia, dzięki któremu użytkowanie będzie proste i przede wszystkim komfortowe. We wnętrzach właśnie takich jak kuchnia należy odpowiednio zadbać o organizację przestrzeni, aby móc zachować w niej ład i porządek. Dlatego ułatwią nam to meble kuchenne Aspen, które są nie tylko bardzo praktyczne, ale także użytkowe. Ponadto w samej naszej kuchni powinny znaleźć się:

  • regały kuchenne,
  • półki,
  • szafki stojące oraz wiszące na akcesoria,
  • szafki do zabudowy np. na zmywarkę, piekarnik, lodówkę.

Warto w kuchni także zastanowić się nad umieszczeniem stołu oraz krzeseł jako strefy jadalnej, o ile pozwala nam na to metraż naszego pomieszczenia.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*