Biuro w stylu industrialnym – jakie meble?

Miejsce pracy powinno cechować się przede wszystkim funkcjonalnością, ale również estetyką. Industrialny design i wystrój wnętrz skradł serca projektantów już jakiś czas temu. Jest wciąż bardzo popularny i chętnie urządza się pomieszczenia w stylu przemysłowym. Styl industrialny sprawdzi się w tych trzech kwestiach znakomicie. A czy Ty wiesz jak najlepiej urządzić biuro w stylu industrialnym?

Industrialne biuro – czym się charakteryzuje

Warto wiedzieć czym cechuje się ten rodzaj wystroju wnętrza, aby upewnić się, że na pewno będzie odpowiadał naszym potrzebom. Należy go również dopasować do specyfiki branży i potrzeb pracowników, bo to najważniejsze. Wystrój biura wpłynie na ich efektywność i kreatywność podczas pracy.

Styl industrialny charakteryzuje się tym, że materiały, z których wykonane są meble, ściany i podłoga, są wykonane z tworzyw charakterystycznych w erze przemysłowej. Są to:

  • odsłonięta cegła,
  • drewniane belki stropowe,
  • krokwie dachowe,
  • ciężkie metalowe drzwi,
  • widoczne elementy instalacji,
  • szary cement,
  • postarzane deski podłogowe.

Jakie meble do biura industrialnego?

Jeżeli szukasz odpowiednich mebli i nie wiesz, na co się zdecydować, to czas, żeby dowiedzieć się czegoś o sprzętach industrialnych. To istotny element wystroju, który wydobędzie klimat pomieszczenia i nada mu przemysłowy i surowy akcent. Meble industrialne powinny cechować się metalowymi elementami, czy widocznym szkieletem półek. Łączenie metalu z drewnem pozwoli poczuć się jak w prawdziwej fabryce lub warsztacie ery przemysłowej.

Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością dekoracji. Industrializm to również w pewnej formie minimalizm. Musimy darować sobie firanki, zasłonki czy wszelkie elementy dekoracyjne, które mogłyby ocieplić biuro. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się duże grafiki (zwłaszcza logo firmy umieszczone w widocznym miejscu) oraz rzeźby wykonane z brązu czy metalu. Ozdobnikiem samym w sobie będzie cegła prześwitująca spod farby czy architektoniczny beton. Lampy powinny imitować mosiądz lub aluminium.

Profesjonalny komplet do industrialnego biura znajdziesz w zakładce meble do gabinetu w Jeleniej Górze w sklepie ABC Meble.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*