Buldog francuski – wygląd, charakter, skłonności do chorób

Marzysz, aby w Twoim domu pojawiło się zwierzątko? Chcesz sprawić sobie psa, ale na początek myślisz o tym, aby dowiedzieć się podstawowych informacji o rasach, które cię interesują? To bardzo dobra decyzja. Jeżeli długo nie ma Cię poza domem, nie powinieneś decydować się na rasę, która źle znosi samotność. Lepiej odpuść sobie w takim przypadku kupno maltańczyka. Jeśli zaś nie lubisz długi spacerów, nie decyduj się na owczarka niemieckiego. Myślisz o buldogu francuskim? Poniżej znajdziesz informacje na temat tej rasy. Czy to pies odpowiedni dla Ciebie? Sprawdź! Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda buldog francuski?

Buldogi francuskie to psy, które często wzbudzają uśmiech u wielu ludzi. Zapewne jest to spowodowane kilkoma kwestiami, do których zaliczyć można ich uroczy wygląd, lekkie pochrapywanie, czy zabawny sposób chodzenia. Jedni uważają, ze psy są piękne i urocze, dla innych ich uroda jest dyskusyjna. Jak zatem wygląda buldog francuski?

Buldogi francuskie to psy o korpulentnej budowie i „nietoperzowatych”uszach, które są osadzone na kanciastej głowie. Psy tej rasy osiągają wysokość 30 cm w kłębie oraz wagę od 8 do 14 kg. Buldogi francuskie charakteryzuje również błyszczące futro bez podszerstka. Umaszczenie tych psów może występować w kilku kolorach. Ich futro może mieć kolor: czarny, kremowy, biały oraz moręgowaty. Szczególnie charakterystyczne dla tej rasy są także krótka kufa oraz ogonek.

Jak na co dzień zachowuje się buldog francuski?

Buldogi francuskie są z natury wesołe, przyjacielskie i inteligentne. Bardzo lubią przebywać ze swoim właścicielem, nie znoszą samotności. Jeżeli zatem nie możesz poświęcić temu psu wystarczająco czasu i uwagi, lepiej postawić na nieco mniej wymagającą rasę. Ze względu na budowę czaszki buldogi francuskie często mają problemy z zadyszkami. Z tego względu wolą raczej krótkie spacery od długich wędrówek ze swoim właścicielem.

Buldogi francuskie są pieszczochami, bardzo lubią być głaskane oraz przytulać się do swoich właścicieli. Z reguły psy tej rasy są również przyjaźnie nastawione do dzieci oraz zwierząt. Rasa ta jest jedną z najczęściej wybieranych przez ludzi, którzy na co dzień zyją i pracują w mieście.

Buldog francuski a problemy ze zdrowiem

Tak jak każda rasa, również buldogi francuskie mają tendencję do pewnych chorób. Z uwagi na budowę czaszki, mogą mieć problemy z oddychaniem. Rasa ta ma równe tendencje do chorób oczu.

Do najczęstszych dolegliwości tej rasy zalicza się:

  • schorzenia kręgosłupa,
  • rozczepienia podniebienia,
  • choroby oczu,
  • zaburzenia oddechowe,
  • udar cieplny,
  • kłopoty z sercem,
  • alergie pokarmowe,
  • zwichnięcia rzepki,
  • głuchota

Buldogi francuskie to bardzo wdzięczne i oddane swojemu właścicielowi psy. Czy ten opis przekonuje Cię, aby zostać właścicielem psa tej rasy? Jeśli tak, możesz już teraz wyposażyć go w niezbędne akcesoria, jedzenie oraz wszystko, co jest mu potrzebne do spokojnego, szczęśliwego życia. Wybierz kaganiec dla buldoga francuskiego i zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*