Co zrobić z dziećmi na Sylwestra?

Jeśli już planujecie zostać w domu, ze względu na małe dzieci, dobrze by było mimo wszystko zastanowić się i wymyśleć Wam wszystkim wiele atrakcji tego wieczoru. Na powitanie Nowego Roku możecie przygotować wiele zabaw i pomysłów na spędzenie tego czasu wesoło i kreatywnie. Pomożemy Wam zorganizować najlepszego Sylwestra w Waszym życiu, byście nigdy o nim nie zapomnieli.

Wspólne przygotowania

Pierwszą rzeczą, od której musicie koniecznie zacząć to przygotowania do imprezy. Zatem trzeba będzie przyrządzić coś do jedzenia, zrobić parę przekąsek, desery i oczywiście zadbać o dekoracje. Wszystko to można przygotować wspólnymi siłami, co od razu potraktujcie jako dobrą zabawę i możliwość spędzenia tego czasu razem. Gotowanie może stać się przyjemnością, a zwłaszcza gdy włożymy w nie mnóstwo miłości. Natomiast przystrajanie „sali”, czyli salonu lub jadalnie można przeprowadzić z użyciem nieograniczonej fantazji.

Mowa o balonach, serpentynach, konfetti, wieszanych napisach i wielu innych ozdobach, które możecie zakupić w każdym supermarkecie. Możecie także pomyśleć o czapeczkach imprezowych i zastawie papierowej wraz z napisami „Szczęśliwego Nowego Roku” albo też gwizdkach. Wariantów jest mnóstwo, a warto podpowiedzieć Wam również, że Sylwester w Waszych domach może być zorganizowany tematycznie. Wówczas pojawia się jeszcze więcej pomysłów na klimatyczne przystrojenie wnętrza.

Gry i zabawy

Musicie wcześniej ustalić harmonogram Waszych zabaw, które mogą obejmować tradycyjne gry planszowe, karciane i wiele innych, jak na przykład niezawodne kalambury. Również w internecie znajdziecie całą masę pomysłów na zabawy sylwestrowe dla dzieci i nie tylko. Wy jako rodzicie również możecie puścić wodzę swojej wyobraźni i poczuć się przez jedną noc jako dziecko. Bawcie się i nie przejmujcie niczym do białego rana. Dobrze, kiedy zabawy będą jednocześnie angażować Wasze myślenie, kreatywność oraz aktywność fizyczną. Istnieje wiele gier i zabaw, w których trzeba pokazać swoje umiejętności tańczenia, a więc będzie to równie świetna okazja do śmiechu i złapania dystansu do siebie. Podobnie można potraktować karaoke, które na pewno rozluźni i wprowadzi przyjazną atmosferę podczas zabawy sylwestrowej.

Powitanie Nowego Roku

Gdy nadejdzie już kluczowa godzina i zegar minie pierwszą minutę Nowego Roku, można zacząć myśleć o uczczeniu tej wyjątkowej chwili spędzonej w gronie rodziny. Zastanówcie się razem na Waszymi postanowieniami noworocznymi i życzeniami, które można zapisać na karteczkach i po minięciu dwunastej schować je w specjalne miejsce, by spełniły się w nadchodzącym roku. Warto pamiętać także o szampanie, oczywiście przeznaczonym dla najmłodszych, który będzie dla nich miłym zaskoczeniem. Na pewno wokoło Was pojawi się również mnóstwo pokazów fajerwerków czy show świetlnych, które będziecie mogli podziwiać. Ważne, aby ten moment był dla Was niezapomniany i pełen radości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*