Czy da się pozbyć zmarszczek?

To prawdziwa zmora wielu kobiet, z którą próbują sobie poradzić na kilka sposobów. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, czy możliwe jest całkowite wyeliminowanie zmarszczek, a także jakimi metodami można próbować z nimi walczyć.

Starzenie się jako niepowstrzymany proces

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla Pań, ponieważ zmarszczki związane są między innymi z wiotczeniem skóry podczas dojrzewania, dlatego po 25. roku życia niektóre z Was mogą zauważyć u siebie pierwsze oznaki. Jest to rzecz niepohamowana, której nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale możemy ją spowolnić lub zmniejszyć widoczność kurzych łapek, lwiej zmarszczki albo poziomych linii na naszym czole.

Oprócz starzenia się naszej skóry i coraz mniejszej ilości kolagenu, marszczenie się może być spowodowane również naszą mimiką. Codziennie wykonujemy różne gesty, a nasza twarz stanowi źródło wielu emocji. Chcąc je wyrazić, konieczne są pewne grymasy i miny, które powtarzane codziennie po parę razy pozostawiają po sobie ślad w postaci zmarszczek.

Domowe sposoby

Przede wszystkim należy zadbać o swoją dietę i ruch, które wspierają pobudzenie naszego organizmu i poprawiają krążenie krwi, które też ma pośredni wpływ na pogłębianie się zmarszczek. Wśród domowych sposobów musimy wymienić przede wszystkim ćwiczenia na mimikę twarzy, która pozwoli nam wypracować poszczególne mięśnie i sprawić, że zmarszczki będą mniej widoczne w miejscach dobrze wytrenowanych i naprężonych. Przykładowo polecamy „robienie dziubka”, czyli ściąganie ust w formie wysyłanego całusa, otwierania szeroko ust i tak na zmianę.

Jeżeli jesteście też uzależnione od różnego rodzaju używek, powinnyście je całkiem wyeliminować lub chociaż ograniczyć. Papierosy, a także alkohol przyczyniają się do powstawania zmarszczek, ponieważ zwiększają ilość wolnych rodników w naszym organizmie i odbierają naszej cerze wiele cennych składników odżywczych, jak na przykład tlen. Bardzo ważnym krokiem jest także zaopatrzenie się w kremy z filtrami UV, które chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Te z kolei negatywnie wpływają na kondycję skóry i przyspieszają proces starzenia się.

Do domowej pielęgnacji można zaliczyć także mnóstwo kosmetyków przeznaczonych dla skóry dojrzewającej i skłonnej do zmarszczek. Wielu producentów obecnie zadbało o zdrową cerę swoich klientek, a warto rozejrzeć się głównie za kremami mocno nawilżającymi i regenerującymi.

Metody bardziej inwazyjne

Jeśli jednak wolicie bardziej długotrwały i szybszy efekt, powinnyście zainteresować się bardziej medycyną estetyczną. W jej ofercie znajduje się wiele zabiegów zapobiegających starzenie się skóry, które mają na celu przywrócenie skórze blasku i dawnej elastyczności.

Wśród nich znajdują się między innymi: botoks, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego albo zastosowanie nici liftingujących. To tylko część możliwości z jakimi możecie mieć do czynienia, ale na pewno warto dowiedzieć się więcej o proponowanym zabiegu i oczywiście zadbać, aby miejsce, w którym będzie wykonywany było sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, sterylności i doświadczonego personelu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*