Czy da się zarabiać własnym głosem?

Głos odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Wykorzystany w porozumiewaniu się z innymi ludźmi. Osób, które pracują swoim głosem jest naprawdę wiele – choćby nauczyciele. Jednak my przybliżymy inne możliwości, gdzie możesz zastosować swój aparat mowy jako narzędzie pracy.

Gdzie znaleźć pracę wykorzystując swój głos?

Istnieje wiele możliwości, gdzie możemy wykorzystać swój głos jako narzędzie pracy. Wszystko bowiem zależy przede wszystkim od naszych umiejętności. Ważne jest, aby posiadać odpowiednią intonację oraz dykcję. Ponadto dobrze będzie, jeśli głos nie będzie zbyt wysoki, ani zbyt niski – najlepiej taki z cieplejszą barwą, z którą można zrobić właściwie wszystko. Liczą się również umiejętności interpretacyjne. Aparat mowy wykorzystywany jest w takich zawodach jak: lektor, spiker czy prezenter radiowy lub telewizyjny. Zatem mamy szansę pracować w rozgłośniach radiowych, jak i stacjach telewizyjnych. Ponadto możemy śmiało zostać lektorem, który czyta wiadomości, informacje lub reklamy. Niestety łatwo nie jest, ponieważ jest duża konkurencja na tego typu stanowiskach.  Wykorzystać swój głos możemy właściwie wszędzie, a wystarczy tylko dobre przygotowanie i motywacja w osiągnięciu zamierzonego celu.

Jak zacząć?

Jeśli wiemy już, że chcemy pracować swoim głosem na co dzień, warto najpierw cały czas go szlifować. Wystarczy ćwiczyć intonację, dykcję oraz popracować nad umiejętnościami interpretacyjnymi.  To ważne czynniki, które pozwolą na wyróżnienie się z tłumu innych chętnych kandydatów. Ponadto dobrze będzie znać jakiś drugi język, najlepiej angielski, ponieważ to dodatkowy atut podczas próby podjęcia pracy np. jako lektor. Dlaczego język angielski jest ważny? Zdecydowanie łatwiej będzie nam się pracować, znając go, jeśli będziemy musieli przeczytać coś po angielsku lub porozmawiać z gościem w tym języku. Często pracodawcy cenią sobie tę cechę podczas wyboru kandydata. Jednak, aby zacząć swoją przygodę na poważnie warto najpierw się sprawdzić i pozostawić swoją próbę materiału w jednym z banku głosów. Kto będzie lepszym lektorem decyduje nie kto inny, jak pracodawca, który chce zatrudnić odpowiedniego kandydata na to stanowisko.  Dlatego polecamy bank głosów RPM STUDIO, które chętnie sprawdzi Twoje nagranie. Warto przełamać się i spróbować pracy ze swoim aparatem mowy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*