Czy łatwo jest zdobyć pracę na Węgrzech?

Węgry stały się członkiem Unii Europejskiej w 2004 roku, dzięki czemu Polacy mogą podejmować tam pracę na takich samych warunkach, jak rodowici obywatele tego kraju. Do zalet podjęcia pracy na Węgrzech należy to, że kraj nie różni się kulturowo od Polski, dlatego środowisko pracy jest bardzo podobne do naszego. Zgodnie z przepisami prawa pracy na Węgrzech obowiązuje tradycyjny ośmiogodzinny dzień pracy. Najwięcej ogłoszeń pracy znajdziemy w dużych miastach, takich jak Budapeszt, Eger, Pecz, Debreczyn, czy Segedyn.

Jakie są oferty pracy na Węgrzech?

Od kiedy bezrobocie na Węgrzech spadło do poziomu ok 4%, pracodawcy zaczęli mieć problem ze znalezieniem pracowników. Otworzyło to wiele możliwości dla obcokrajowców, którzy nie mogli znaleźć pracy w zawodzie we własnym kraju. Wzrosło zapotrzebowanie na pracowników w praktycznie każdym przedziale wiekowym. Węgierscy przedsiębiorcy odnotowują deficyt pracowników w branży budowlanej i metalurgicznej. Brakuje również pielęgniarek, maszynistów, kierowców autobusów i kucharzy. Bardzo duży deficyt widoczny jest w branży IT. Potrzebni są programiści, specjaliści IT z zakresu rozwoju oprogramowania oraz administracji IT. Na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy sektora IT, branży technologicznej oraz paliwowej. Wysoki poziom wynagrodzeń jest także w sektorze telekomunikacyjnym, finansach i ubezpieczeniach.

Praca na Węgrzech bez języka – czy to możliwe?

W większości ogłoszeń widnieje adnotacja o wymaganym języku angielskim. Ponieważ większość Węgrów potrafi porozumiewać się w tym języku, wystarczy jego znajomość na poziomie komunikatywnym. Oczywiście im bardziej wymagające stanowisko, tym większe szanse na wymaganie znajomości języka węgierskiego.

Praca Węgry – europa.jobs

W naszej aktualnej i nieustannie weryfikowanej bazie ogłoszeń znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedniego kandydata czy zatrudnienie. Praca Węgry – europa.jobs zrzesza pracowników i pracodawców, ułatwiając im międzynarodową komunikację. Wyszukiwanie spersonalizowanych ogłoszeń w naszej bazie danych to prosta, szybka i przyjemna procedura. Odpowiednio zmechanizowane filtry pozwolą Ci znaleźć dokładnie do, czego poszukujesz. Osoby poszukujące pracy mają tu dostęp do ogłoszeń z niemal wszystkich krajów europejskich. Nowe wersje językowe oraz możliwość automatycznego przetłumaczenia oferty pozwalają kandydatom aplikować na wybrane stanowiska bez ograniczeń. Nie zwlekaj i już dziś rozpocznij poszukiwanie kraju, który może zapewnić Ci lepsze warunki życia. Nie jedź w ciemno – pozwól sobie pomóc w zaufany i profesjonalny sposób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*