Czy warto kupić grilla gazowego?

Grille gazowe ze stali nierdzewnej cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swój bezdymny sposób przyrządzania jedzenia. Szybkość nagrzewania i smak zbliżony do tradycyjnego grilla powoduje, że są one coraz chętniej wybierane przez wielbicieli domowego grillowania.

Jakie są rodzaje grilli?

Kto nie lubi grilla? Grill to nie tylko pyszne jedzenie w wiosenne i letnie wieczory, ale i spędzanie czasu we wspólnych gronie, rozmowy i niezapomniane wspomnienia. Moda na grillowanie od dłuższego czasu panuje w Polsce, a grill posiada prawie każdy miłośnik pieczonych dań. Jeśli nie posiadasz jeszcze grilla w swoim wyposażeniu, a przymierzasz się do kupna i stoisz przed wyborem ogromnym wyborem dostępnych modeli i rozmiarów, to przychodzimy z pomocą.

Grill ogrodowy

Kiedy już grillowanie pochłonęło nas do tego stopnia, że nie rozstajemy się z nim choćby na tydzień, to warto postawić na profesjonalne grille ogrodowe. Cechują się one większym rozmiarem rusztu, a co za tym idzie — większą ilością przyrządzanego jedzenia na raz. Wysoka jakość profesjonalnych grilli oraz wiele dostępnych na rynku akcesoriów to grillowanie na nowym poziomie, które staje się sztuką, a nie tylko posiłkiem. Grille ogrodowe są węglowe, elektryczne oraz gazowe. Węglowe to tradycyjne grille, które po zmroku można również wykorzystać jako ognisko do dostarczenia uczestnikom ciepła oraz światła. Elektryczne wymagają dostępu do prądu, a potrawy na nich przyrządzone posiadają charakterystyczny smak. Przygotowywanie jedzenia na grillu gazowym odbywa się w podobny sposób co na elektrycznym, jednak wymaga on istotnego elementu, jakim jest butla gazowa, bez której nasz grill nie będzie działał.

Grill turystyczny

Kompaktowy grill, którego zabierzemy ze sobą praktycznie wszędzie, umożliwia grillowanie nad wodą, na biwakach i kempingach. Grille turystyczne mogą być węglowe, gazowe lub elektryczne. Ten pierwszy bezproblemowo można rozpalić zawsze i wszędzie, a jedynym warunkiem jest posiadanie węgla lub brykietu oraz rozpałki. Grill elektryczny wydaje się być bardziej ergonomiczny przez brak użycia w nim węgla, jednak do użytkowania potrzebne jest podłączenie do prądu. Grille gazowe, zarówno jak i elektryczne cechują się szybkim odpalaniem, łatwą obsługą oraz możliwością utrzymywania stałej temperatury.

Jaki grill wybrać?

Zarówno profesjonalne grille, jak i te turystyczne sprawdzą się zawsze jeśli są dopasowane do naszych potrzeb. Ustalenie kiedy najwięcej będziemy korzystać z grilla, jest istotną kwestią. Ogromne, profesjonalne grille nie nadają się do częstego przewożenia ze względu na swoje rozmiary więc w większości przypadków tam, gdzie je postawimy, będą stać już zawsze. Małe turystyczne grille świetnie sprawdzą się w plenerowych klimatach, jednak nikt nie broni nam rozpalać ich we własnym ogródku lub w przypadku elektrycznych i gazowych — na balkonie. Dobór grilla to indywidualna kwestia, którą każdy sam powinien rozpatrzyć, aby znaleźć najlepiej dopasowane rozwiązanie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*