Czy warto kupić tablicę magnetyczną dla dziecka?

Okres rozwoju dzieci to zarówno czas zabawy jak i nauki. Dostarczenie dziecku wystarczających ilości zajęć rozwija ich myślenie oraz samoorganizacje, które przydadzą im się w dorosłym życiu. Tablice magnetyczne dla dzieci to świetny element wystroju pokoju naszych dorastających pociech oraz znakomita rozrywka, dzięki której oderwą oczy od komputera lub telefonu zdobywając przy tym wiedzę.

Jak wykorzystać tablicę magnetyczną?

Nauka to pierwsza rzecz, do której możemy tablicę wykorzystać w przypadku przedszkolaków, które dopiero okres edukacji zaczęły, ale świetnie sprawdzi się również w przypadku starszych dzieci, które pierwsze kroki w nauce mają już za sobą. Magnetyczne, kolorowe litery i cyfry w dużym stopniu ułatwiają dziecku przyswajanie wiedzy oraz ćwiczą pamięć. Magnetyczne obrazki i figury pozwolą rozwijać dziecku zdolności artystyczne zaczerpnięte ze szkoły. Wykorzystanie tablicy do zabawy to świetny sposób na rozwinięcie kreatywności dziecka. Dzięki magnesom do tablicy można przyczepić również wszystkie najważniejsze szkolne notatki czy zadania. Dziecko samodzielnie może również ćwiczyć organizację swojego dnia poprzez zapisywanie wszystkiego na tablicy.

Zalety tablic magnetycznych dla dzieci

Sprzątanie po zabawie to największa zmora większości dzieci. Tablice suchościeralne pozwalają na rysowanie po nich bez robienia większego bałaganu. W porównaniu do tablic kredowych, przy których użytkowaniu wokół tablicy powstaje duże ilości pyłu, który dziecko może roznieść po całym domu lub może on mu zwyczajnie zaszkodzić. Tablice magnetyczne dla dzieci, które są suchościeralne, nie generują zbędnego brudu i pyłu, a czyszczenie ich zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy przetrzeć suchą gąbką i gotowe! Raz na jakiś czas wystarczy przetrzeć tablicę na mokro, aby usunąć zaschnięte pisaki.

Jak dopasować tablicę magnetyczną do dziecka?

Przy wyborze tablicy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek dziecka. Większe dzieci być może będą potrzebowały większej przestrzeni do powieszenia swoich dokumentów czy do narysowania tabelek związanych z zaplanowaniem dnia. Małe brzdące uczące się, dopiero jak trzyma się w rękach pisak lub jak działa magnes nie będzie potrzebować tablicy o wymiarze połowy ściany. Również warto zainteresować się, co będzie dziecku potrzebne, w większej liczbie. Pisane ręcznie informację? Markery w kolorach tęczy. Fiszki i kolorowe karteczki? Niezliczona ilość magnesów. Wszystko po to, aby tablica magnetyczna dla dzieci spełniała odpowiednią rolę, a dziecko czerpało przyjemność z jej używania.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*