Czym jest olej kosmetyczny?

Olej kosmetyczny jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry. Osoby z tendencją do zmian skórnych występujących na twarzy, a także na innych częściach ciała, powinny zaufać właściwościom leczniczym olejów. Znany od wieków olej kosmetyczny pozwala zdziałać cuda pod wieloma względami. Głównym powodem, dla którego wiele kobiet korzysta z mocy oleju, jest zapobieganie zmarszczkom! Istnieje mnóstwo rodzajów olejów, które są pozyskiwane ze składników, mających właściwości lecznicze i kosmetyczne. Jednak głównym podziałem, jaki występuję w kosmetycznych olejach to olej rafinowany, a olej nierafinowany. 

Kiedy stosować olej kosmetyczny?

Różne rodzaje olejów kosmetycznych mają inne zastosowanie w pielęgnacji włosów, cery czy całego ciała. Jest świetnym preparatem leczniczym, który można stosować w razie wystąpienia takich problemów, jak:

  • pogorszenie się stanu włosów: wypadanie, wysychanie, niszczenie;
  • wysuszona skóra, łuszczyca, występujące podrażnienia skórne;
  • nierównomierny koloryt skóry,
  • trądzik, niedoskonałości skórne,

W zależności od wyboru oleju kosmetycznego pomoże on w różnych dolegliwościach lub niedoskonałościach. Istnieje szeroki wybór olejów kosmetycznych, o których można przeczytać poniżej.

Oleje kosmetyczne – rodzaje

Naturalne, korzystne oleje występują w różnych odsłonach. Możliwość tłoczenia oleju kosmetycznego z tak wielu składników sprawia, że wybór jest ogromny. Z tego względu warto znać, chociaż najczęściej wybierane i skuteczne oleje kosmetyczne.

Olej z pestek truskawek – Jeden z najlepszych propozycji, przeznaczony do każdego typu skóry. Preparat ma właściwości antybakteryjne oraz delikatnie ściąga pory. Głównym atutem oleju z pestek truskawek są właściwości przeciwstarzeniowe. Olej poprawia kondycję skóry dojrzałej i redukuje wszelkie przebarwienia i niedoskonałości. To świetny wybór dla osób dojrzałych

Olej arganowy – Jeden z najbardziej popularnych olejów, ma właściwości nawilżające i regenerujące. Dzięki bogatej zawartości witaminy E ma działanie przeciwstarzeniowe oraz odmładzające. Idealny preparat dla osób, u których pojawiają się pierwszy oznaki starzenia.

Olej konopny – coraz bardziej popularny olej konopny ma pozytywny i zauważalny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.  Bogata dawka antyoksydantów zapewnia skórze elastyczność, gładkość oraz na długo zachowuje jej dobrą kondycję. Co najważniejsze, olej konopny nie zapycha porów! To idealne rozwiązanie dla tych, którzy borykają się z zaskórniakami oraz zapchanymi porami.

Podsumowanie – jaki olej wybrać?

W zależności od kondycji Twojej skóry każdy olej będzie inaczej oddziaływał. Z tego względu przed kupnem danego oleju kosmetycznego, warto przeczytać jego skład, właściwości lecznicze oraz przeznaczenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*