Czym powinny wyróżniać się męskie perfumy?

Męskie perfumy powinny charakteryzować się elegancją i klasyką. To w końcu ważny dodatek, który wpływa na postrzeganie wśród innych. Wybór odpowiedniego zapachu nie jest łatwe i ciężko znaleźć takie, które mogłyby być uniwersalnego dla każdego z mężczyzn. W jaki sposób wybrać męskie perfumy? Czym dokładnie powinny się wyróżniać? Mamy nadzieję, że poniższy wpis pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Nuty zapachowe odpowiedzialne są za to, jakie dokładnie perfumy męskie wybrać. Dobrze dobrane perfumy będą doskonale pasować do konkretnego mężczyzny, jego stylu życia, wykonywanego zawodu oraz stylu ubierania się. Pamiętajmy również, że nie zawsze perfumy będą pachniały tak samo podczas zimy, wiosny czy upalnego lata.

Męskie perfumy – rodzaje

Z pewnością wybór droższych perfum nie sprawi, że będą one dla nas najlepszym wyborem. To bardzo indywidualna kwestia, dlatego nie kierujmy się ceną czy producentem. Perfumy muszą podkreślać styl mężczyzny, jego upodobania i osobowość. Najlepiej zatem sprawdzą się nuty zapachowe o cięższej charakterystyce, które są mocniejsze zapachowo. Postawmy podczas wyboru perfum oryginalne składniki, dzięki czemu zapach będzie się wyróżniał.

Do najpopularniejszych rodzajów perfum możemy zaliczyć: perfumy z dużą zawartością olejków zapachowych i alkoholu, wody perfumowane, wody toaletowe i wody kolońskie.

Wszystko o zapachach perfum

Perfumy posiadają trzy główne nuty zapachowe – nuty głowy, serca i nutę bazową. Nuta serca utrzymuje się najdłużej. Nuta bazowa stanowi tło dla zapachu dominującego, a nuta głowy jest najbardziej delikatna i subtelna. Wśród męskich perfum możemy zauważyć zapachy takie jak:

  • nuty kwiatowe – subtelne i delikatne,
  • nuty szyprowe – dużo cięższe z dodatkiem piżma, woni mchu dębowego i żywicy,
  • nuty cytrusowe – bardzo odświeżające i lekkie, często połączone z nutami owocowymi,
  • nuty owocowe – słodkie i zdominowane przez zapachy owoców (idealne perfumy na lato),
  • nuty orientalne – dla mężczyzn, którzy lubią oryginalne zapachy z dominacją piżma, kadzidła, aromatów korzennych i wanilii,
  • nuty drzewne – głównie o zapachu dębu, sosny, cedry i drzewa sandałowego.

Męskie perfumy a pory roku

Perfumy dla mężczyzn powinny być dopasowane do pory roku. Podczas zimowych dni dobrze jest wybrać trwalsze i mocne zapachy, które dłużej utrzymają się na skórze. W zimie zatem sprawdzą się nuty drzewne, szyprowe i orientalne. Perfumy z nutami korzennymi będą idealny wyborem na jesień i zimę. Wiosną i latem lepiej wybierać owocowe i cytrynowe nuty, które będą lekkie i świeże, a więc odpowiednie w upalne dni.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*