Dlaczego warto pić dużo wody?

Jest ona nieodłączną częścią naszego organizmu, a przy tym towarzyszy nam na co dzień w wielu produktach spożywczych. Jednak to wszystko nie wystarczy – konieczne jest spożywanie co najmniej 2-3 litrów płynów dziennie, aby zapobiec odwodnieniu i zmęczeniu naszego ciała. Poniżej znajdziesz najważniejsze powody, dla których picie wody to podstawa.

Naturalne i zdrowe w jednym

Nie ma żadnych wątpliwości, że woda źródlana jest najzdrowszym płynem do picia na świecie. Nie posiada w sobie żadnych dodatków, aromatów, konserwantów i innych substancji chemicznych. Jest w 100% naturalna i czysta, dlatego działa najlepiej na nasz organizm.

Maksymalne nawodnienie

Kolejną rzeczą jest fakt, iż nasze ciało w ciągu dnia traci mnóstwo składników odżywczych oraz wody, a zwłaszcza w okresach upałów. Wówczas nie można zaniedbać picia dużej ilości płynów, ponieważ może to doprowadzić do odwodnienia organizmu. Nie musimy chyba udowadniać, że bez wody człowiek nie jest w stanie przeżyć, dlatego konieczne jest spożywanie tej minimalnej miary na dzień. Również dzięki niej w naszym organizmie mogą spokojnie przyswajać się wszystkie inne cenne składniki odżywcze, a także krew może swobodnie przepływać i przenosić niezbędne hormony do komórek czy narządów.

Poprawa wyglądu skóry

Jak widać woda potrafi zdziałać cuda, a powinno to szczególnie zainteresować grono Pań, które uwielbiają dbać o swój wygląd. Poza nawodnieniem możesz liczyć także na poprawę kondycji naszej cery, która staje się jednocześnie odżywiona, nawilżona i zregenerowana. Duża ilość wypijanej wody wspiera również hamowanie procesów starzenia, a więc uwaga – woda działa na zmarszczki! Zdrowy wygląd naszej skóry to nie tylko witaminy, minerały i liczne kosmetyki do twarzy, ale przede wszystkim woda, którą a’propos znajdziesz w każdym preparacie kosmetycznym.

Regulacja gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu

Brzmi to trochę niezrozumiale, ale chodzi głównie o tzw. elektrolity, czyli jony potasu, wapnia, sodu i magnezu. Wszystkie razem wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, w tym m.in. układu nerwowego czy serca. Woda umożliwia im rozprzestrzenianie się w najważniejszych i najbardziej potrzebujących miejscach wewnątrz naszego ciała, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej zależności pomiędzy kwasami a zasadami.

Wspiera trawienie i oczyszczanie

To świetna informacja dla osób z nadwagą, które szczególnie powinny zadbać o swoją dietę, a w niej o dużą ilość wody pitnej. Ta sprawia z kolei, że proces spalania tłuszczów przebiega o wiele szybciej, a więc jest to dobra wskazówka dla odchudzających się. Poza tym woda spowalnia wchłanianie się węglowodanów, dzięki czemu na dłużej starcza nam uczucie sytości po ostatnim posiłku.

Odnosząc się natomiast do oczyszczania organizmu, woda polecana jest głównie w czasie detoksu. Ważną informacją jest, że właściwie nawodniony organizm wyróżnia się znacznie lepiej funkcjonującym procesem metabolizmu, dzięki czemu wszelkie toksyny są usuwane błyskawicznie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*