Dlaczego warto podejść do egzaminu CPE?

Język angielski jest coraz popularniejszym językiem i posługuje się nim zdecydowana część populacji. Warto posiadać odpowiednią dokumentację, która stanowi potwierdzenie naszych umiejętności. Idealnie nada się do tego egzamin CPE, który stanowi dowód na posiadanie najwyższych możliwych kompetencji językowych z angielskiego, a ponadto jest uznawany na całym świecie.

Jak wygląda egzamin CPE?

Egzamin CPE składa się z czterech zasadniczych części:

  • Czytanie oraz część gramatyczna, czyli Reading and Use of English – trwa ona półtorej godziny i polega na wykazaniu się zrozumieniem 7 poleceń w języku angielskim,
  • Pisanie, czyli writting – wymaga napisania dwóch esejów, oscylujących w granicach 240-320 słów,
  • Słuchanie, czyli listening – składa się z czterech części, w których udowadniamy naszą umiejętność rozumienia dialogów, wywiadów i rozmów,
  • Mówienie, czyli speaking – pozwala nam wykazać się umiejętnością negocjacji, konstrukcji zdań oraz używanego słownictwa.

Jak przygotować się do egzaminu CPE?

Przygotowanie do egzaminu CPE z pewnością nie będzie łatwym zadaniem. Jest to egzamin, który udowodnia, ze Twoja znajomość języka angielskiego to C2, czyli poziom bliski ojczystemu językowi. Certyfikat, który otrzymuje po zdaniu egzaminu, poszerza kompetencje zawodowe. Pozwala także podjęcie nauki na zagranicznych uczelniach na całym świecie. Z pewnością jest to najbardziej prestiżowy egzamin językowy, który możemy zdać.

Jeżeli planujemy zdawanie egzaminu CPE, warto się odpowiednio do tego przygotować. W tym celu przydatne może okazać się, że najlepszym wyborem będzie szkoła językowa, która specjalizuje się w przygotowywaniu swoich podopiecznych do egzaminów Cambridge English.

Egzamin CPE – podsumowanie

Egzaminy Cambridge English stanowią wartościowy dodatek, który wzbogaci nasze CV i sprawi, że będziemy mieli zdecydowanie większa wartość na rynku pracy. Dodatkowo możemy podejść do nich dla własnej satysfakcji, aby mieć świadomość uzyskania międzynarodowego certyfikatu, który jest respektowany przez instytucje z całego świata. Wystarczy odpowiednia ilość ciężkiej pracy i wytrwałości, a egzamin CPE będzie w zasięgu Twoich możliwości!

Źródło zdjęć: freepik.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*