Dlaczego warto zacząć chodzić do teatru?

Chodzenie do teatru nigdy nie należało do aktywności, którą uprawia większość społeczeństwa. Jednak wraz z upływem lat, wolna Polska otworzyła się na twórczość teatralną i w efekcie poszerzyła znacząco swoje możliwości w tym aspekcie. A właściwie dała większe możliwości odbiorcom, którzy stają się coraz bardziej świadomi. Dlaczego zatem warto zacząć, właśnie teraz, chodzić do teatru?

Teatr to kultura

            Kształtowanie kultury i udział w niej jest przejawem patriotyzmu. Jakkolwiek by to nie brzmiało, warto zwrócić uwagę, że jest to kwestia niezwykle ważna. Naród nie może przetrwać bez korzystania z takich miejsc jak narodowe opery czy filharmonie. Jednak nie chodzi tylko i wyłącznie o kupowanie biletów na teatrszekspirowski.pl oraz udział w przedstawieniach scenicznych, ale także o świadomy odbiór i w ten sposób o kształtowanie kultury… kulturowej naszego kraju.

Teatr to moda

            Nieważne jak dziwnie by to nie brzmiało, teatr zaczyna być po prostu modny. Wyjście do teatru, nawy na prostą w odbiorze sztukę, zaczyna dotyczyć coraz większej liczb osób, a więc i wychodzi z cienia. Oczywiście wciąż największe i najbardziej skomplikowani twórcy jak Krzysztof Warlikowski czy Jan Klata pozostają niezrozumiani przez szerszą część publiczności, jednak chodzenie na zgrane dramaty czy błyskotliwe komedie zaczyna konkurować z kinem. Można jedynie zastanawiać się czy nie lepiej wybrać jeden dobry spektakl w dramatycznym teatrze, np. Szekspirowskim w Gdańsku niż kilka prostych komedii.

Teatr to rozwój

            W reszcie powód ważny i nietypowy, ale indywidualny. Korzystanie z oferty teatralnej rozwija nie tylko naszą świadomość kulturową oraz intelekt, ale także przyczynia się do poszerzenia światopoglądu oraz uczy umiejętności myślenia i wyciągania logicznych wniosków. A to jest prawdziwą sztuką…

            Chodzenie do teatru warto zacząć w każdym momencie. Jest to rozrywka inteligenta, ciekawa i pełna niezrozumienia, przy czym wymaga myślenia i pochylenia się nad czymś głębszym, co sprawia, że staje się w tym względzie dość niedostępna dla większości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*