Dobre gogle na snowboard i narty – jakie wybrać i czym się kierować?

Zima kojarzy się z różnymi rzeczami i aktywnościami, ale z pewnością wielu słysząc „zima” ma w głowie górskie klimaty, śnieg po kolana i oczywiście stoki. Narty, snowboard oraz sanki, przynajmniej te w ekstremalnej wersji, to sporty, które wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale i ekwipunku. Podstawowym jest oczywiście ciepły ubiór oraz kask i gogle. Te ostatnie weźmiemy dziś pod lupę i sprawdzimy jakie gogle narciarskie wybrać, aby jazda była komfortowa i żeby nie zmieniały one zbyt bardzo naszego widzenia.

Gogle to przede wszystkim bezpieczeństwo oraz lepsza widoczność. Gogle zapewniają w trakcie upadku ochronę naszych oczu oraz to, że podczas intensywnych opadów śniegu, żaden płatek nie znajdzie się w okolicy naszego narządu wzroku. Gogle chronią również przed nadmiernym promieniowaniem słońca, które jak najbardziej w górach może się zdarzyć. Dla osób noszących okulary czy soczewki to nie tylko świetna ochrona dla oczu, ale i dla naszych szkieł i soczewek.

Jakie gogle wybrać?

Najlepsze będą takie, które w 100% odpowiadają naszym potrzebom. Gogle narciarskie Atomic to produkt, który zaspokoi potrzeby każdego przyszłego i obecnego snowboardzisty oraz narciarza. Wykonane z wysokiej jakości materiałów gogle z panoramicznymi szkłami i niewidocznym podczas noszenia obramowaniem, są odporne na zarysowania oraz zaparowywanie szkieł od wewnątrz. Są również kompatybilne z każdymi okularami, co oznacza, że idealne się dopasują do naszej twarzy, nawet kiedy mamy założone okulary.

Czym kierować się przy wyborze gogli?

Wybierając odpowiednie gogle dla siebie, w pierwszej kolejności znajdźmy model, który nam odpowiada, a być może nawet pasuje do naszego kombinezonu. Wygląd to nie wszystko, ale poczucie komfortu bardzo nam pomoże, zwłaszcza jeśli stawiamy dopiero pierwsze kroki na stoku. Po znalezieniu odpowiednich gogli narciarskich przymierzmy je, najlepiej na kask. Jeśli nie mamy kasku, posłużyć nam mogą 3 lub 4 czapki, na które założymy gogle i sprawdzimy, czy można je jeszcze nieco poluzować. Ważne, aby została nam jeszcze możliwość zmiany rozmiaru paska w jedną lub drugą stronę. Sprawdźmy dodatkowe funkcje. Niektóre gogle wyposażone będą w dodatkową warstwę chroniącą nasze oczy przed promieniowaniem UV, a jeszcze inne będą w 100% odporne na zaparowanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*