Domowe sposoby na infekcje dróg moczowych

W większości przypadków dotyka właśnie kobiety, ale również mężczyzn – infekcje dróg moczowych najczęściej wiążą się z zapaleniem pęcherza, o czym będziemy dzisiaj mówić w dużej mierze. Przedstawimy kilka skutecznych i domowych sposobów na pozbycie się tego uciążliwego pieczenia, swędzenia i bólu, a także wyjaśnimy w jaki sposób należy dbać o swój pęcherz, aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji.

Leczenie domowymi sposobami

Na wstępie koniecznie trzeba zaznaczyć, że istotny jest tutaj czas. Im szybciej zareagujesz i zaczniesz leczyć zapalenie dróg moczowych, tym prędzej pozbędziesz się problemu, a także będziesz w stanie skuteczniej zapobiec nawracaniu się infekcji. Oczywiście, gdy jest już za późno lub zapalenie rozwija się w błyskawicznym tempie konieczne jest przyjmowanie już antybiotyku przepisanego przez lekarza. Natomiast wcześniej warto zacząć brać niezawodną furaginę, która jednocześnie leczy i zapobiega infekcjom dróg moczowych.

Jeśli chodzi o domowe zwalczanie objawów zapalenia pęcherza, należy przede wszystkim pić bardzo dużo wody. Dokładnie zaleca się spożywanie minimum 2 litrów płynów dziennie, a mogą to być również herbatki i różne napary, o których wspomnimy potem, dzięki czemu szkodliwe drobnoustroje będą stopniowo wypłukiwane z organizmu. Bardzo dobrym i sprawdzonym sposobem jest zrobienie tak zwanej nasiadówki, czyli kąpieli leczniczej z udziałem naparu z rumianku lub szałwii, które działają kojąco. Można jednocześnie spożywać wyżej wymienione zioła w formie herbat do picia, a do tego zachęcamy także do parzenia zioła pokrzywy, która podobnie jak wcześniejsze działa łagodząco i przyspiesza oczyszczanie dróg moczowych z drobnoustrojów.

Warto jednocześnie zadbać o niektóre składniki w swojej codziennej diecie, jak na przykład duża ilość witaminy C, która zakwasza mocz. Oznacza to, że infekcja nie będzie w stanie bardziej się rozwijać, a jednocześnie witamina ta pozwoli na szybsze wyleczenie pęcherza po zapaleniu dróg moczowych. Następnie nie ograniczaj sobie podjadanie pysznej i zdrowej żurawiny, która jak wiadomo również przyspiesza gojenie oraz eliminuje drobnoustroje z układu moczowego.

Ostatnią rzeczą, o której trzeba wiedzieć i zapamiętać na przyszłość jest regularne ogrzewanie pęcherza nie tylko za pomocą kąpieli leczniczych, ale również termofora lub ciepłego okładu. Z pewnością pomoże Ci to w mniej bolesnym oddawaniu moczu, a także powinno to skutecznie uśmierzyć ból podczas normalnego funkcjonowania. Równie istotna jest częsta zmiana bielizny na czystą, aby nie pozwolić drobnoustrojom rozwijać się i mnożyć, a tym samym trwać dłużej w naszym organizmie.

Jak zapobiegać infekcji dróg moczowych?

Przyczyn zapalenia pęcherza może być wiele, ale powinniśmy pamiętać o nim przez cały czas. Właśnie dlatego zalecamy spożywanie dużej ilości płynów, które oczyszczają i przepłukują nasz organizm z różnych toksyn i bakterii. Ponadto nie zaszkodzi jeśli od czasu do czasu, zjesz minimum garstkę smacznej żurawiny, dbającej o nasz układ moczowy. Również nie należy wystawiać swojego pęcherza na próbę, a mowa tutaj mianowicie o nieodpowiednim ubiorze w czasie chłodu, wilgoci i wiatru, kiedy to zwiększa się prawdopodobieństwo przeziębienia pęcherza.

Poznałeś również kilka prozdrowotnych ziół leczniczych, które może warto czasami wypić i zabezpieczyć się na wszelki wypadek. W razie bardzo częstych nawrotów objawów infekcji, trzeba już koniecznie skonsultować się z lekarzem i przejść do bardziej złożonych i inwazyjnych metod leczenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*