Domowe sposoby na piękne włosy

Nasza spiżarnia może być doskonałym źródłem dobroci dla naszych włosów. Jeżeli do tej pory nie stosowałaś domowych sposobów na pielęgnację, najwyższy czas to zmienić. Płukanki, maski, zabiegi ochronne, sprawdź, co możesz zastosować.

Laminowanie żelatyną

Jednym z najpopularniejszych jest laminowanie z użyciem żelatyny, które stanowi odpowiednik tego samego zabiegu wykonywanego w salonie fryzjerskim z użyciem keratyny. Ma on na celu wygładzić, a nawet wyprostować włosy i sprawić, że staną się sypkie. Laminowanie tworzy na włosach warstwę ochronną, która dodatkowo domyka łuski włosów. Nadaje to efekt zdrowych i lśniących włosów. Jednak nie nadaje się on do wszystkich rodzajów włosów, może pogorszyć stan m.in. włosów mocno rozjaśnianych. Alternatywą jest przyjmowanie żelatyny od wewnątrz, czyli np. poprzez picie napoju z rozpuszczonej żelatyny spożywczej.

Ziołowe płukanki do włosów

Inną doskonała metodą na osiągnięcie spektakularnych efektów na swojej głowie jest zastosowanie płukanek ziołowych, które pomogą poprawić kondycje Twoich włosów.

Płukanka do włosów z szałwii

Szałwia lekarska ma wiele różnych zastosować. Ma ona działanie wzmacniające oraz odżywiające. Inne jej zalety to między innymi zdolność hamowania wypadania włosów. Płukanka rumiankowa sprawdzi się u blondynek, natomiast ziołowe płukanki do włosów z szałwii polecane są raczej posiadaczkom ciemnych włosów, gdyż może przyciemniać.

Suszone zioła, które będą nam potrzebne do wykonania płukanki, możemy kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Aby wykonać płukankę, potrzebujemy jedynie suszu oraz gorącej wody.

Płukanka rumiankowa

Właściwości rumianku są dobrze znane od wielu lat. Rumianek ma szerokie zastosowanie. Często używa się go jako składnik kremów i maseczek ze względu na swoje właściwości łagodzące. Płukanka z rumianku jest szczególnie polecana osobom o jasnych, blond włosach. Pozwala ona delikatnie rozjaśnić blond kolor. Rumianek stymuluje również porost włosów i zbawiennie wpływa na skórę głowy.

Naturalne sposoby na piękne włosy

Jak widzisz, wystarczy otworzyć szafkę w kuchni i bez problemu uda nam się zadbać o swoje włosy. Możemy stawiać nie tylko na zabiegi zewnętrzne, ale powinniśmy pamiętać również o przyjmowaniu zdrowych substancji wewnętrznie.

Źródło zdjęć: freepik.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*