Duże szafy – dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni

Jeżeli dysponujesz całkiem dużą przestrzenią domową i szukasz skutecznego sposobu na zagospodarowanie pustej przestrzeni, znakomitym rozwiązaniem będą duże szafy. Nie tylko będzie można w nich schować wszystkie elementy, które nie nadają się na ekspozycję. Dzięki nim mieszkanie nie będzie sprawiało wrażenia niewykończonego!

Przed zakupem tak gabarytowego mebla warto jednak mieć na uwadze kilka kwestii, które mogą wpłynąć na późniejszą funkcjonalność Twojego domu lub mieszkania. Dzięki temu podejmiesz słuszną decyzję o wyborze dużej szafy, która nie tylko wpasuje się w wystrój Twojego wnętrza, ale równie będzie w pełni użyteczna i nie zaburzy funkcjonowania innych elementów aranżacji.

Co warto wiedzieć o dużych szafach?

Ten rodzaj umeblowania może mieć wiele rozwiązań nie tylko w kwestii koloru. Można manewrować również pod względem dekoracji czy sposobu użytkowania. Jeżeli w Twoim domu lub mieszkaniu, masz możliwość umiejscowić szafy narożne, tym lepiej!

Pamiętaj jednak, że nie powinna ona znajdować się zaraz na wprost drzwi wejściowych do pomieszczenia. Będzie wtedy sprawiała wrażenie przytłoczenia i klaustrofobiczności. Z kolei umieszczenie jej blisko okna może spowodować, że utrudni wpadanie do pomieszczenia promieni słonecznych i w pokoju zrobi się zbyt ciemno i nieprzyjemnie.

Jeżeli Twoje mieszkanie lub dom jest zacienione, w takim wypadku najlepiej wybrać dużą szafę z lustrem. Dzięki temu, promienie światła będą odbijały się od szklanej powierzchni i oświetlą sypialnię czy salon. Równie dobrze w takiej sytuacji sprawdzi się duża szafa o akrylowych frontach lub takich, na wysoki połysk. Również powoli na grę światłem i ożywi przestrzeń.

Jeżeli ustawisz szafę obok drzwi, pamiętaj aby nie ograniczyć ich otwierania się. Uszkodzisz mebel, drzwi oraz ograniczysz prawidłowe funkcjonowanie tych elementów. Jeżeli jest taka możliwość, a szafę możesz postawić tylko w tym miejscu, dobrym rozwiązaniem będzie pozbycie się drzwi i zastąpienie ich fantazyjnym łukiem.

Dlaczego warto kupić dużą szafę?

Zaletą dużych szaf jest przede wszystkim ich pojemność. To nie tylko niezawodny sposób na przechowywanie odzieży, pościeli czy wszystkich przedmiotów domowych nienadających się do ekspozycji. W dużej szafie możesz przechowywać te rzeczy, które nie zmieściłyby się nigdzie indziej, takie jak odkurzacz, wózek dziecięcy, suszarka na ubranie, deska do prasowania, sprzęt narciarski, walizki i wiele innych. Przedmioty te z reguły zajmują dużo miejsca, a przez wzgląd na ich mało estetyczny wygląd raczej chcemy je zabrać z widoku. Mała szafa tego nie pomieści, natomiast kupując taką o sporym metrażu, z kilkoma przegrodami i drzwiami możesz przechowywać tam wszystko to, co do tej pory przeszkadzało.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*