Ferie zimowe na całego

Jeszcze niektórzy z Was mogą cieszyć się wolnym czasem, a więc trzeba go jakoś kreatywnie zorganizować. Dzisiaj postawiliśmy na kilka sprawdzonych pomysłów na spędzenie ferii zimowych w świetnej atmosferze. Polecamy je głównie rodzicom, którzy nie mają pojęcia jak zaplanować czas swoim pociechom ani jak je zaskoczyć w ciągu tych dwóch tygodni.

Sanki to jest to!

W ostatnim czasie w kraju spadło naprawdę dużo białego puchu, który niekoniecznie ucieszył kierowców na drogach, ale z pewnością był powodem do radości dla wszystkich dzieci. Zatem tutaj pojawia się pierwszy pomysł na aktywne ferie, gdzie możesz, a nawet musisz wykorzystać to, co dzieje się na zewnątrz. Nigdy nie wiadomo jak długo potrawa taka zimowa atmosfera, dlatego trzeba korzystać z niej, póki można.

Sanki to świetna sprawa i zawsze mnóstwo śmiechu, nieważne czy jedziesz właśnie na drewnianych sankach, plastikowym jabłuszku czy nawet zwykłej reklamówce. Zarówno Ty, jak i Twoje dzieci będziecie mogli zaznać wspaniałej zabawy, bo na pewno w Twojej okolicy jest takie miejsce, gdzie moglibyście spokojnie pozjeżdżać. Poza tym śnieg gwarantuje także inne rozrywki, jak na przykład lepienie bałwana. Spróbujcie zrobić to na czas lub porównać je pod względem wielkości, a już nutka rywalizacji zapewni Wam mega frajdę.

Wyjazd w góry lub nad morze

Standardowym rozwiązaniem często jest wypad w góry na narty, co szczególnie powinno ucieszyć starsze dzieci, które potrafią już radzić sobie na stoku. Z drugiej strony to równie znakomite doświadczenie dla dzieci i rodziców, którzy nie mieli nigdy z tym do czynienia. Może właśnie w te ferie przyszedł ten przełomowy moment na naukę jazdy na snowboardzie? Możliwości jest wiele, tak samo jak miejsc, do których możecie się wybrać.

Wcale nie musicie także ograniczać się do gór, ponieważ morze jest równie atrakcyjne zimą. Co prawda, nie będziecie mogli opalać się na słońcu czy też kąpać w wodzie, ale z pewnością podziwianie widoków i czas spędzony w ciekawych miejscowościach będzie cudowną rekompensatą. Zachęcamy także do odwiedzania innych miast w Polsce, które słyną ze swoich atrakcji turystycznych. Istnieje ich nieograniczona ilość, dlatego masz w czym wybierać. Wspólnie możecie zdecydować, co Was najbardziej interesuje albo co chcielibyście zobaczyć, zwiedzić, bo właśnie ferie są na to idealnym momentem.

Ferie w domu też mogą być fajne

Z kolei jeśli nie planujecie żadnych wycieczek i dalszych wypadów, a zostajecie w domu, możecie zadbać o przyjemne rodzinne wieczory. Postaraj się, aby każdego dnia wymyśleć coś ciekawego dla swoich dzieci. Nie musi to być nic wielkiego, czasami wystarczy wspólne pieczenie ciasta albo wieczór z grami planszowymi. Wszystko to oczywiście zbliża i buduje między Wami więź. Zatem nie potrzeba wiele, aby ferie zimowe w domowym gronie brzmiały równie interesująco, co narty, sanki czy zwiedzanie atrakcji turystycznych.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*