Garderoba na poddaszu – jak to zrobić?

Garderoba na poddaszu to obecnie nie lada wyzwanie dla niektórych architektów, ale coraz bardziej popularna ze względu na swoją funkcjonalność oraz zastosowanie. Wówczas wystarczy dopasować odpowiednie meble do takiego rodzaju wnętrza lub zdecydować się na meble na wymiar. Garderoba na poddaszu to niezwykle funkcjonalne pomieszczenie, dlatego warto odpowiednie je zaaranżować. Jak to zrobić? Dowiesz się w poniższym artykule.

Garderoba na poddaszu – meble modułowe

W garderobie modułowej świetnie sprawdzają się meble modułowe, czyli specjalne wysuwane moduły zainstalowane na kółkach oraz prowadnicy. To odpowiednia alternatywa dla klasycznych szafek oraz schowków. W tego rodzaju zabudowie ubrania można wieszać schodkowo w sposób równoległy. Systemy modułowe idealnie wkomponują się nawet w najtrudniejsze do zaaranżowania wnętrze, czyli takie które zostały pozbawione ścianek kolankowych.

Garderoba na poddaszu a wentylacja

Podczas projektowania garderoby na poddaszu należy wziąć pod uwagę również niektóre regulacje budowlane, w tym system wentylacyjny, który powinien być odpowiednio przemyślany oraz zgodny z normami. Chodzi przede wszystkim o to, aby zachować dobry poziom wilgotności. Jeśli wilgotność jest zbyt dużo, na odzieży mogą pojawiać się różne zanieczyszczenia, grzyby czy nawet pleśń.

Dlatego ważne jest, aby w naszej garderobie był utrzymany prawidłowy poziom wentylacyjny. Gdy w garderobie mamy okna – należy pomieszczenie często wietrzyć, a jeśli dopiero projektujemy to wnętrze, okna z nawiewnikami będą najlepszym rozwiązanie. Powietrze będzie dopływać do garderoby przez właśnie nawiewnik.

Meble w garderobie na poddaszu – na wymiar czy gotowe?

Wiele osób zastanawia się, jakie meble sprawdzą się w garderobie na poddaszu. Wszystko to za sprawą tego, że przestrzeń ta jest trudna do zagospodarowania – pełno ostrych spadków, ukosów i innych również elementów konstrukcyjnych, które utrudniają dopasowanie wyposażenia. Oczywiście w takich miejscach dobrze sprawdzą się meble wykonane na wymiar. Dzięki projektowi w pełni dostosowaniu do specyfiki wnętrza można uczynić je bardzo ergonomicznym.

Oprócz tego nawet w małej garderobie na poddaszu można zdecydować się na gotowe meble. Wystarczy jedynie odpowiednio je dopasować do wyglądu całego pomieszczania oraz oczywiście wymierzyć wszystkie ściany oraz zastanowić się, jakie elementy chcemy mieć we własnej garderobie. Polecamy szczególnie Sklep ABC Meble do garderoby Jelenia Góra, gdzie znajdziesz szeroki wybór wyposażenia do każdej garderoby – niezależnie od wyglądu oraz wymiarów. Co więcej, możesz zdecydować się również na fronty zabudowane w takich pomieszczeniach oraz otwarte – wszystko zależy od Twoich wymagań oraz oczekiwań, a także funduszy, ponieważ wybierając meble na wymiar z frontami zabudowanymi musimy liczyć się z większym kosztem.

Garderoba na poddaszu może okazać się świetnym rozwiązaniem zarówno pod względem wyglądu, jak i ergonomii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*