Gdzie szukać pracy za granicą w obecnej sytuacji?

Brak atrakcyjnego wynagrodzenia, mało interesujące oferty pracy i niezbyt pozytywne perspektywy na przyszłość… to właśnie skłania całą rzeszę Polaków do migracji zarobkowej. Jedni chcą wyjechać, zarobić i wrócić – inni pozostają w wybranym kraju europejskim na dłużej lub nawet na stałe. Decyzja rzadko zapada nagle, a wątpliwości pojawia się cała masa. Jak zdecydować się na pracę za granicą? Czy warto ryzykować, jeżeli nie mamy tam żadnych znajomości? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym tekście.

Praca za granicą – gdzie szukać ofert

 1. OLX – na tym portalu z pewnością znajdziesz wiele rozmaitych ogłoszeń dotyczących pracy za granicą. Wystarczy tylko wejść w wydzieloną zakładkę i otworzy się przed Toba gotowa lista ofert w języku polskim.
 2. EuropaJobs – portal, który posiada niezwykle rozbudowaną bazę ogłoszeń z prawie 40 różnych krajów Europy! Imponująca baza to nie wszystko, ponieważ na portalu możesz za pomocą specjalnych filtrów poszukać ofert dla osób nieznających języka.
 3. Poloniusz – ten portal posiada ogłoszenia o pracę, ale także oferty wynajmu mieszkań, oferty rozmaitych kursów i szkoleń czy usług. Dzięki tej stronie masz więc szanse znaleźć pracę z zakwaterowaniem.

Praca za granicą – w jakim kraju?

Praca za granicą – Holandia

Pracy w krainie tulipanów nie brakuje, zwłaszcza (któż by się spodziewał) w branży ogrodniczej, ale także przy sortowaniu owoców oraz warzyw. Do takich zajęć zostaniesz przyjęty bez znajomości języka.

Praca za granicą – Skandynawia

Na terenie Skandynawii zatrudnienie znajdą inżynierowie, lekarze, fachowcy z branży budowlanej oraz kierowcy TIRów i ciężarówek. Kraj ten oferuje niezwykle atrakcyjne zaplecze socjalne oraz wysoki standard życia. To bardzo dobre miejsce, zwłaszcza jeżeli przeprowadzkę planujesz z całą rodziną. Skandynawskie szkolnictwo uchodzi za jedne z najlepszych na całym świecie. Zainteresowany? Oferty pracy w Norwegii – Sprawdź.

Praca za granicą – Czechy

Jeśli mieszkasz blisko południowej granicy, pewnie nie trzeba Cię przekonywać, że pracy w Czechach jest bardzo dużo. Pensje z każdym rokiem są coraz wyższe, a gospodarka pędzi jak pociąg i jest nie do zatrzymania.

Dlaczego praca za granicą?

Dlaczego Polacy opuszczają rodzinne strony i decydują się na takie wyjazdy? Powód od lat pozostaje ten sam – niskie zarobki w Polsce, nieporównywalnie większe za granicą.

Oprócz tego:

 • więcej perspektyw zawodowych
 • lepszy standard życia
 • korzystniejsze warunki socjalne
 • atrakcyjniejszy system podatkowy
 • lepiej zorganizowana administracja publiczna
 • możliwość podróżowania i zwiedzenia świata
 • brak zatrudnienia w Polsce
 • rodzina/bliscy mieszkający za granicą
 • bezpieczniejsze położenie geopolityczne

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*