Herbaty konopne – czym są?

Herbaty konopne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Nie działają na nasz organizm psychoaktywnie, są całkowicie legalne. Dowiedz się, dlaczego warto je pić!

Herbaty konopne – czym są?

Herbaty konopne produkuje się z liści oraz kwiatostanów konopi. Nie musisz się obawiać – herbaty z konopi siewnej są w pełni legalne! Nieporozumienie w tej kwestii często wynika z mylenia jej z konopiami indyjskimi, których przyjmowanie w jakikolwiek sposób nie jest polecane.

Herbata konopna – na co pomaga?

Herbata konopna zalecana jest, gdy twój sen jest zaburzony, żyjesz w stresie, czy masz stany lękowe. Kolejną zaletą jest to, że działają one przeciwbólowo, dlatego jeśli cierpisz na migreny, spróbuj herbaty konopnej. Może pomóc, gdy masz problemy z trawieniem, krążeniem krwi, gdy masz zbyt wysokie ciśnienie krwi. Możesz ją pić, gdy masz kłopoty z pamięcią, ponadto składniki w niej zawarte zatrzymują rozwijanie się choroby Alzheimera. Herbatę warto spróbować w przypadku depresji, jej działania złagodzą objawy. Pomaga również kobietom na bóle miesiączkowe i porodowe. Jeżeli jesteś lub byłeś palaczem, herbata pozytywnie zadziała na twoje płuca, ponieważ dobrze wpływa na przepływ powietrza.

Herbata konopna – skutki uboczne

Herbata konopna, podobnie jak wszystko inne, gdy przesadzimy z jej zalecaną ilością, może nam zaszkodzić. Niepożądane skutki to przede wszystkim duże zmęczenie. Może wystąpić utrata apetytu, zmiana odporności wątroby na leki, czy biegunka.

Jak przyrządzić idealną herbatę konopną?

Przygotowanie herbaty konopnej jest bardzo proste. Do filiżanki wsypujemy jedną łyżeczkę herbaty, najlepiej parzyć ją w temperaturze 80 stopni, nie należy zalewać jej wrzątkiem. Powinniśmy odczekać około 5 minut . Najlepiej stosować się do zaleceń na opakowaniu w zależności od mieszanki, które urozmaicone mogą być ziołami, czy owocami. Spróbuj jej oryginalnego smaku, do którego możesz również dodać sok z cytryny, czy miód, a także odrobinę mleka, czy kroplę oleju konopnego lub lnianego, czy niewielką ilość masła! Pozwoli Ci to odkryć głębie różnorodności smakowej herbat z konopi.

Dla kogo?

Herbaty konopne są bezpieczne, jednak jeżeli przyjmujesz leki na stałe należy skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny również skonsultować się ze specjalistą, gdy chcą korzystać z produktów zawierających CBD.

Jak przechowywać herbatę konopną?

Herbatę konopną należy przechowywać w chłodnym oraz suchym miejscu, pozbawionym promieni słonecznych. Po otwarciu opakowania powinno się ją spożyć w ciągu trzech miesięcy, po to, aby nie utraciła ona swoich cennych właściwości. Herbatę umieść w miejscu, do którego nie będą miały dostępu dzieci.

Herbata konopna ma wiele zastosowań!

Herbata konopna ma wiele dobrych dla naszego zdrowia zalet. Pamiętaj, że nie wywołuje w naszym organizmie efektów psychoaktywnych. Herbaty używane są nie tylko do picia, ale również do inhalacji, czy możesz dodać je do kąpieli.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*