Jak dbać o biżuterię? 6 przydatnych wskazówek

Nawet najdroższa biżuteria, wyróżniająca się wysoką jakością, może ulec zepsuciu, jeśli nie będzie prawidłowo używana, przechowywana oraz konserwowana. W związku z tym warto zapoznać się z podstawowymi zasadami dbania o naszyjniki, kolczyki, bransoletki i pierścionki. Poznaj 6 przydatnych wskazówek i ciesz się pięknymi błyskotkami przez długi czas.

Po pierwsze – ściągaj biżuterię podczas wykonywania prac domowych

Zawsze wtedy, gdy sprzątasz musisz pamiętać o ściąganiu biżuterii. Mycie naczyń, pranie, czy oczyszczanie powierzchni za pomocą różnych detergentów może ją zniszczyć. Ponadto czynności te narażają błyskotki na uszkodzenia mechaniczne, których chyba każdy chce uniknąć.

Po drugie – postaw na profesjonalne czyszczenie

Twoja ulubiona biżuteria utraciła swój pierwotny blask? Postaw na profesjonalne oczyszczenie, wykonywane przez fachowców za pomocą dedykowanych takim czynnościom preparatów. Delikatna regeneracja w postaci oczyszczenia, polerowania i pielęgnacji na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę sprawiającym, że błyskotki będą wyglądać jak nowe.

Po trzecie – dbaj o odpowiednie przechowywanie

Czy wiesz, że naszyjniki i kolczyki mogą niszczyć się nawet, gdy ich nie nosisz? Wszystko przez nieprawidłowe przechowywanie. W związku z tym przygotuj dla biżuterii specjalne miejsce w Twoim domu. Niech będzie to oddzielne pudełeczko, kuferek wyposażony w kilka przegródek, czy woreczek z miękkiego materiału.

Po czwarte – ściągaj błyskotki przed kąpielą i prysznicem

Zgubny wpływ na właściwości wizualne biżuterii ma zbyt częsty kontakt z wodą. Zatem warto pamiętać, aby ściągać ją zawsze przed prysznicem, kąpielą w wannie, myciem rąk, czy wizytą na basenie.

Po piąte – unikaj bezpośredniego kontaktu z kosmetykami

Niektóre kamienie szlachetne tracą swoje właściwości w kontakcie z określonymi substancjami chemicznymi. Chodzi między innymi o te, które znajdują się w składzie popularnych kosmetyków stosowanych przez kobiety. Szkodliwe dla błyskotek składniki można odszukać na przykład w perfumach oraz lakierach do włosów.

Po szóste – zrezygnuj z biżuterii podczas wysiłku fizycznego

Wybierając się na siłownię, czy trening outdoorowy, należy bezwzględnie pamiętać o pozostawieniu błyskotek w domu. To ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa (zahaczając o coś naszyjnikiem, czy bransoletką można doprowadzić do zniszczenia jej, a nawet uszkodzenia ciała), ale i dla wyglądu bibelotów. Wydzielany podczas wysiłku pot negatywnie wpływa na stan biżuterii.

Podsumowanie – najważniejsze zasady dbania o biżuterię

Stosując się do powyższych zasad, zwiększysz szanse na to, że Twoja ulubiona biżuteria, na przykład ta kupiona w sklepie internetowym Sadva, będzie Ci towarzyszyć przez dobrych kilka lat. Mało tego, znacznie poprawisz jej właściwości wizualne. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoje błyskotki, naszyjniki, kolczyki i inne ozdoby odwdzięczą Ci się, będąc stylowym podkreśleniem Twojego naturalnego piękna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*