Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednio dobrane kolczyki pomogą Ci podkreślić każdy strój, ale też mogą poprawić proporcje i drobne mankamenty twarzy. Jak je dobrać do jej kształtu? Sprawdź, jakie kolczyki pasują do danych kształtów twarzy i spraw, że będziesz wyglądać oszałamiająco!

Kolczyki do okrągłej twarzy

Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, policzki pulchne, a linia szczęki nie jest wyraźnie zarysowana, możesz ja wysmuklić za pomocą odpowiednio dobranej biżuterii. Warto postawić na kolczyki wiszące i długie, które optycznie sprawią, że twarz się wysmukli. Sklep Sadva posiada w swojej ofercie wiele modeli, które swoja delikatnością złagodzą nawet najbardziej owalne kształty. Osoby o okrągłej twarzy powinny unikać masywnych kolczyków usytuowanych blisko ucha, gdyż taki model tylko podkreśli naturalny owal buzi.

Jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

Posiadasz kwadratowa twarz z wyraźnie zarysowana szczęką? Naturalne krzywizny mogą zostać zneutralizowane za pomocą odpowiednio dobranej biżuterii. Kolczyki o niestandardowych kształtach lub owalne, odwrócą uwagę od zbyt ostrych linii twarzy. Ważne jest to, aby unikać ozdób ostro zakończonych, które będą podkreślały Twoje wyraźne rysy.

Odpowiednie kolczyki do prostokątnej twarzy

Twarz o prostokątnym kształcie może być zrównoważona takimi samymi kształtami biżuterii co twarz o kształcie kwadratowym. Jednak w tym przypadku istotne jest to, aby zwrócić uwagę na długość biżuterii. Jeżeli mamy pociągłą twarz, unikajmy długich ozdób, które tylko wzmocnią ten efekt.

Kolczyki do trójkątnej twarzy

Trójkątny kształt twarzy jest charakterystyczny dla osób, które posiadają dość pokaźne czoło, ale wąski i szpiczasty podbródek. Jeżeli chcemy osiągnąć odpowiednie proporcje, powinniśmy wybrać kolczyki, które sprawią, że dolne partie twarzy wydadzą się szersze. Mogą to być masywne kolczyki o niespotykanych kształtach, albo te dłuższe i wiszące, zakończone ciekawą ozdobą.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy – podsumowanie

Jak widzisz, odpowiednio dobrana biżuteria jest w stanie sprawić, że proporcje Twojej twarzy staną się bardziej zrównoważone. Oczywiście, jeżeli czujesz się komfortowo w kształtach kolczyków, które nie są zalecane do Twojego typu urody, nos je śmiało.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*