Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne powinny być obowiązkowym elementem każdej stylizacji zakładanej w słoneczny dzień, zwłaszcza gdy spędza się wiele czasu na świeżym powietrzu. W końcu zarówno latem, jak i zimą promienie mogą nas oślepiać i negatywnie wpływać na nasz wzrok. Dodatek ten pozwala również zabezpieczyć oczy przed kurzem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami. Jednak jak dopasować model okularów do konkretnego typu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Określenie typu swojej twarzy nie jest trudne. Wystarczy stanąć przed lustrem i za pomocą szminki naszkicować kontury na jego powierzchni. Na tej podstawie będzie można dopasować się do jednej z czterech głównych kategorii. Wyróżnia się następujące kształty twarzy:

  • okrągła – cechuje ją zaokrąglona broda, pełne policzki i niskie czoło; celem okularów jest tutaj wysmuklenie twarzy, a pomóc w tym mogą kwadratowe oprawki.
  • owalna – to twarz z bardzo dobrymi proporcjami i delikatnie zaokrąglonymi rysami; osoby posiadające ten typ twarzy mają największe pole do popisu – odpowiedni będzie dla nich niemal każdy model oprawek.
  • trójkątna – wyróżnia ją szerokie czoło, wąski podbródek i mocno zarysowane kości policzkowe; najlepiej sprawdzą się tutaj oprawki o zaokrąglonych kształtach, które nadadzą twarzy delikatności.
  • kwadratowa – najbardziej charakterystyczna jest tu szeroka szczęka; okulary mają w tym przypadku optycznie wydłużyć twarz – egzamin zdadzą zwłaszcza owalne lub okrągłe oprawki.

Określ typ twarzy i wybierz okulary najlepsze dla siebie!

Pragniesz kupić okulary przeciwsłoneczne, jednak masz problem z wyborem konkretnego modelu? Nie wiesz, w którym wariancie będziesz się najlepiej prezentować? Rozpocznij od określenia kształtu swojej twarzy – zaprezentowane powyżej wskazówki na pewno Ci w tym pomogą.

W następnej kolejności zapoznaj się z produktami dostępnymi w sklepie internetowym Premium Outlet Pepegi. Znajdziesz tam między innymi markowe okulary Ray Ban Outlet, które pozwolą Ci stworzyć niebanalną stylizację i jednocześnie będą stanowić sprawdzoną ochronę dla Twoich oczu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*