Jak dopasować dywan do wnętrza? Sprawdzone porady!

Potrzebujesz nowego dywanu lub chcesz wymienić stary? Przeczytaj, jak wybrać odpowiedni dywan do pomieszczenia oraz na co zwrócić uwagę przy jego zakupie. Dowiedz się, jakie dywany są najmodniejsze.

Jaką wielkość dywanu wybrać do pomieszczenia?

Przed zakupem dywanu, należy ustalić jaką wielkość powinien on mieć. Jednym ze sposobów jej ustalenia jest reguła, aby nogi stolika, czy sofy znajdowały się na dywanie. Jeżeli wybieramy dywan do jadalni, powinniśmy zadbać o odpowiednią przestrzeń, gdy odsuniemy krzesło od stołu. Inny sposób polega na tym, że przednie nogi foteli, czy kanapy powinny znajdować się na dywanie. Pamiętaj, że dywan nie powinien być również położony za blisko ścian.

Jak wybrać dywan, aby pasował do wnętrza?

Za pomocą dywanu możemy optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Nie tylko wielkością, ale również kolorem, materiałem, czy wzorem dywanu. Należy również uwzględnić podłogę (to jakiego jest koloru) i do niej dopasować dywan. Jeżeli chcesz, aby twój salon był bardziej przytulny, a jest on większych rozmiarów, możesz wybrać na przykład sporej wielkości dywan o wyrazistym wzorze w różnych kolorach.

Jakie są modne dywany?

W tym roku modne są dywany z naturalnych materiałów na przykład wełniane. Możesz wybrać również dywany sznurkowe, czy plecionki. Najmodniejsze kolory dywanu to te neutralne, delikatne barwy, jak i te intensywne. Zwróć szczególnie uwagę na takie barwy jak: fiolet, żółć, pomarańczowy, granatowy, zieleń. Możesz wybrać dywany w wyraziste wzory kwiatowe, czy te geometryczne. Ciekawą propozycją są wzory zaczerpnięte z różnych kultur na przykład dywany tureckie, czy perskie. W dywany topworld znajdziesz takie!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywanu?

Dywan ma przede wszystkim pasować do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Należy zwrócić uwagę, aby pasował on do podłogi. Dywan jest ważnym elementem wystroju, ponieważ nadaje charakteru przestrzeni, w której się znajduje. Chroni on także podłogę przed uszkodzeniami, zarysowaniami, dlatego warto zastanowić się, jakie meble mają na nim się znaleźć.

Sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest dywan!

Dywan wybieramy, aby służył nam wiele lat, dlatego warto sprawdzić, z jakich materiałów jest on wykonany. Należy zwrócić uwagę na to dlatego, że od tego będzie zależeć, w jaki sposób będziesz usuwać z niego zabrudzenia i czy będą one bardzo widoczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*