Jak dopasować głos do reklamy radiowej?

Działania marketingowe są bardzo złożone i powinny brać pod uwagę wiele czynników zewnętrznych, co podobnie dzieje się w przypadku reklamy radiowej, na której dzisiaj będziemy się koncentrować. Z naszą pomocą dowiesz się w jaki sposób należy stworzyć idealną kampanię radiową, która w dużej mierze opiera się na głosie. Poznaj jak i dlaczego właśnie taki głos powinieneś wybrać do swojej reklamy.

Płeć głosu

Oto pierwsze kryterium jakie należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia reklamy. Głos nagrywany do konkretnego produktu lub usługi winien być dopasowany głównie do potencjalnego grona odbiorców. Mianowicie damski głos większości kojarzy się z sprzedażą usług, branżą kosmetyczną, spożywczą, edukacyjną czy artystyczną. Ma to swoje zalety, gdyż możesz dostosować kobiecy głos do swojej reklamy również pod tym kątem. Większość marketingowców decyduje się jednak na zaangażowanie głosu kobiecego w dziedzinie motoryzacyjnej, nieruchomości czy związanej z elektroniką, ale pytanie po co? Oczywiście chodzi o dotarcie do konkretnej grupy docelowej, którą w tym przypadku są mężczyźni. Znacznie bardziej w radiu zainteresuje ich niższy głos kobiecy, który zostanie przez nich zapamiętany. Tak naturalnie reagują mężczyźni, gdy słyszą głos Pań o niższej tonacji niż zwykle, która wydaje im się bardziej atrakcyjna.

Z kolei wykorzystanie męskiego głosu w reklamie powinno mieć swoje miejsce, gdy zamierzasz promować dany produkt albo branżę naukową, motoryzacyjną czy przemysłową. Wówczas ich głosy kojarzone są z profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem, czego właśnie oczekują klienci zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, gdy wymagają pomocy fachowca. Przeciwieństwem jest głos kobiecy, który budzi emocje związane z troską, zaangażowaniem czy entuzjazmem, które również są niezbędne w promocji niektórych artykułów lub usług. Wybór należy do Ciebie, lecz radzimy się dobrze nad tym zastanowić.

Głosy dziecięce

Te również można znaleźć w ofercie banku głosów, gdzie dzieci oraz młodzież udzielają swoich głosów do różnego rodzaju reklam. Mogą one świetnie nadawać się jako środek komunikacyjny pomiędzy rodzicami a dziećmi. Komunikaty tworzone w reklamach z wykorzystaniem dziecięcych głosów docierają głównie do matek i ojców, które zaczynają myśleć o własnych dzieciach. Działa to szczególnie, gdy mowa o placach zabaw, szkołach różnego typu, zajęciach pozalekcyjnych, zabawkach i parkach rozrywki, które także muszą być reklamowane w radiu.

Wówczas nagranie roześmianego i szczęśliwego dziecka, które poleca dane miejsce zabaw czy produkt może dotrzeć także do samego najmłodszego odbiory siedzącego również w aucie. Wszystko, co usłyszy będzie następnie powtarzać swoim rodzicom, a zatem do podwójne działanie okazuje się równie skuteczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*