Jak golić się mając problemy z cerą trądzikową?

Wielu młodych mężczyzn z cerą trądzikową próbuje zasłonić ją pod warstwą zarostu. Jednak nie tędy droga. By zapuścić brodę trzeba najpierw wyleczyć cerę. Swoją drogą należy zainwestować w dobrej jakości kosmetyki i akcesoria do golenia, bo wrastające włoski mogą przyczyniać się do powstawania zaskórników i pryszczy. Powstaje więc pytanie jak golić się mając problemy z cerą trądzikową?

Maszynka do golenia zarostu na żyletki to absolutne must have

Na pewno ważne jest zainwestowanie w dobrą maszynkę do golenia. Naszym zdaniem najlepsza maszynka do golenia zarostu dla Ciebie to ta na żyletki. Wymienne ostrza są wydajne i sprawiają, że możesz golić się nią kilkakrotnie, a potem nie wyrzucasz trzonka, tylko sięgasz po nową żyletkę. Trzeba tutaj zaznaczyć, że tego rodzaju sprzęt występuje w różnych odmianach. Na pewno powinieneś wybierać takie maszynki do golenia, które dedykowane są dla osób ze skórą wrażliwą, bo za taką należy uznać także tę trądzikową. Powinieneś sięgnąć po maszynki motylkowe lub maszynki z zamkniętym grzebieniem. Natomiast nieodpowiednim wyborem w Twoim przypadku będą maszynki z otwartym grzebieniem, które są zbyt ostre i agresywne. Dodatkowo warto podkreślić, że maszynki motylkowe są polecane dla początkujących. Zatem jeśli niedawno zacząłeś się golić to jest to odpowiedni wybór dla Ciebie także ze względu na niewielkie doświadczenie i mniejsze ryzyko zacięcia skóry podczas golenia.

Zainwestuj w dobrej jakości mydło do brody albo krem, a jeśli wybierasz pędzel, postaw na dość miękki

Na pewno przed golenie skóra i włoski powinny zostać odpowiednio nawilżone. Golenie na sucho trymerem w przypadku cery trądzikowej absolutnie nie wchodzi w grę. Kosmetyki dobrze zmiękczą zarost i trzeba pozostawić je na skórze przez kilka minut przed przystąpieniem do golenia. Trzeba pamiętać, że w przypadku cery trądzikowej należy stosować takie produkty, które w swoim składzie nie mają alkoholu. Sprawdzi się żel, pianka, ale można sięgnąć także po krem lub mydło do golenia. Produkt można rozprowadzić pędzlem. Trzeba jednak wybrać ten z miększym włosiem. Absolutnie nie sprawdzi się pędzel z włosiem dzika. Powinieneś sięgnąć po pędzel z włosiem borsuka albo jego syntetyczny odpowiednik, który nie podrażni dodatkowo cery trądzikowej.

Czy należy golić się z włosem czy pod włos?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy należy golić się z włosem czy pod włos. I tutaj właściwie nie ma dobrej odpowiedzi. Na pewno golenie się pod włos jest skuteczniejsze i pozwala z całą pewnością pozbyć się zarostu i uniknąć wrastania włosków. Z kolei goląc się z włosem mniej narażasz skórę na ewentualne podrażnienia, gdyż w ten sposób trudniej jest się zaciąć przy goleniu. Niemniej jednak gdy zainwestujesz w wysokiej jakości maszynkę do golenia zarostu możesz spróbować się golić pod włos.

Jak radzić sobie z podrażnieniami skóry po goleniu i jakich produktów po goleniu używać przy cerze trądzikowej?

Sporym problemem w przypadku cery trądzikowej są podrażnienia po goleniu. Jeśli już skóra została skaleczona, to najlepiej sięgnąć po ałun, który jest naturalnym środkiem antyseptycznym i tamującym krwawienie. Po goleniu należy używać produktów bez alkoholu. Zamiast balsamów po goleniu, lepiej wybrać żel antybakteryjny do twarzy, który pomoże na trądzik, a przy okazji dobrze zdezynfekuje skórę i zapobiegnie jej podrażnieniom.

O czym jeszcze warto pamiętać mając cerę trądzikową?

Na pewno przed przystąpieniem do golenia powinieneś umyć twarz ciepłą wodą i delikatnym środkiem, np. żelem do mycia twarzy. Dzięki temu otworzysz pory skóry. Będzie przygotowana odpowiednio do golenia. Możesz ponadto ogrzać twarz ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie. Warto zauważyć, że ciepłych ręczników przed goleniem używają także profesjonaliści, czyli barberzy. Pamiętaj, by regularnie czyścić, a także wymieniać ostrza w maszynce. Nie powinny być stępione, a dodatkowo ważne jest by na powierzchni ostrzy nie było bakterii, by dodatkowo nie została podrażniona wrażliwa, trądzikowa skóra. Skuteczne golenie się przy problemach z cerą jest zatem możliwe, a z powyższych rad mogą skorzystać również dojrzali mężczyźni, którzy mają problemy z trądzikiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*