Jak prawidłowo serwować kawę?

Czeka Cię ważna impreza rodzinna czy firmowa? A może chcesz zaimponować swojej drugiej połówce lub przyjaciołom? Chcesz wiedzieć jak powinno podawać się americano lub caffè latte oraz inne specjały kawowe? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i zobacz jak profesjonalnie serwować kawę we własnym domu lub biurze! Dzięki tej wiedzy impreza firmowa może stać się jeszcze lepsza!  Zapraszamy do lektury!

Jak prawidłowo podawać kawę?

Chociaż większości z nas kawa towarzyszy na co dzień, często nie przykładamy uwagi do tego, jak powinna być serwowana. Dla większości z nas jest to po prostu aromatyczny napój, który nas pobudza oraz towarzyszy w trakcie różnych spotkań z rodziną, współpracownikami czy przyjaciółmi. Jednak jeżeli pójdziemy już do profesjonalnej kawiarni, okaże się, że sposób serwowania kawy jest równie ważny jak sam proces jest parzenia. Czy wiesz, że odpowiednia podanie kawy sprawia, że zyskuje ona jeszcze lepszy smak?

W zależności od rodzaju specjału kawowego kawa serwowana jest albo w porcelanie, w wysokich szklankach, lub kubkach. Każdy typ specjału kawowego ma swój przypisany sposób jego serwowania. Dzięki temu serwowana kawa nie tylko wygląda, ale także smakuje lepiej. Poniżej dowiesz się, jak powinno podawać się kawy czarne i mleczne. Nie masz ekspresu do kawy, a przygotowujesz duże przyjęcie? Najem ekspresów do kawy online to miejsce, w którym bez problemu wynajmiesz ekspres!

Jak serwować espresso?

Zapewne wiesz, że doskonałe espresso można wypić we Włoszech, ponieważ to właśnie ten specjał kawowy jest prawdziwą dumą Włochów. Jednak w Polsce w wielu kawiarniach można dostać espresso, które nie odbiega smakiem od tego, serwowanego w słonecznej Italii. Istnieją zasady, które sprawiają, że każdy może zaparzyć pyszne espresso nawet we własnym domu. Ważny jest nie tylko sposób zaparzenia tej kawy, ale także jej podanie. Jak zatem prawidłowo serwować espresso?

Zazwyczaj espresso serwuje się w białej filiżance o pojemności około 50 – 70 ml.  Należy wypełnić ją tylko do połowy i podgrzać przed podaniem. Biel malutkiej filiżanki podkreśla ciemny kolor kawowego naparu, oraz orzechową piankę. Tak podany napój również pomaga ocenić jakość oraz wygląd kawy.

Klasyczna filiżanka do espresso powinna być wykonana z porcelany o szczególnie grubych ściankach, utrzymujących wysoką temperaturę. Espresso można spożywać zarówno z cukrem, jak i gorzkie. Czy wiesz, dlaczego espresso podaje się wraz ze szklanką wody? Woda służy do przepłukania kubków smakowych przed każdym łykiem kawy.

Jak serwować cappuccino?

Tradycyjnie cappuccino podaje się w porcelanowych, delikatnie podgrzanych wcześniej filiżankach o grubych ściankach. Czasami piankę cappuccino posypuje się tarkowaną czekoladą lub kakao. Czym charakteryzuje się ten napój kawowy? Cappuccino to espresso z dodatkiem spienionego mleka. Często podaje się do niego słodkie przekąski np. rogaliki. We Włoszech cappuccino zazwyczaj spożywa się wyłącznie do południa.

Jak serwować latte macchiato?

Kawa tego typu przypadnie do gustu najbardziej miłośnikom mlecznych kaw. Latte macchiato to warstwowe latte, które serwuje się w szklance o pojemności 220-250 ml. To wyjątkowo mleczna kawa o łagodnym smaku. Tego typu napój powinien być podawany w wysokich szklankach, w których widoczna będzie każda warstwa napoju.

Jak prawidłowo serwować kawę – podsumowanie

Jeżeli jesteś miłośnikiem kawy, zapewne zależy Ci na tym, aby przygotowane przez Ciebie kawy! Mamy nadzieje, że wiesz już jak podawać najpopularniejsze specjały kawowe! Wynajmij ekspres do swojej firmy – przez Internet i ciesz się smaczną kawą podczas przerwy w pracy każdego dnia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*