Jak taniej zdobyć podręczniki szkolne?

Rodzice dobrze już wiedzą, że wrzesień okaże się dla nich miesiącem ponadprzeciętnych wydatków, które wiążą się przede wszystkim z pójściem ich dzieci do szkoły. Głównym kosztem szkolnym są oczywiście podręczniki, które można zakupić w kilku różnych miejscach. Dzisiaj podpowiemy Wam, gdzie najkorzystniej dokonywać zakupów książek i ćwiczeń, by w rezultacie zaoszczędzić i dać się ponieść fali innych zbędnych wydatków.

Księgarnie stacjonarne

To pierwsze i najczęściej odwiedzane miejsce, ponieważ jest najbardziej oczywiste. Właśnie tam macie okazję zakupić praktycznie wszystkie podręczniki i ćwiczenia za jednym zamachem, aczkolwiek nie jest to zazwyczaj takie proste jakby się wydawało.

Najczęstszym problemem są braki w asortymencie albo konkretnych wydawnictw podręczników czy ćwiczeń albo ogólnie zostały już wyprzedane i księgarnie czekają wówczas na dostawę. W takich sytuacjach musicie liczyć się z kilkukrotnym wypadem do księgarni lub zdecydowaniu się na dostawę do domu. Innym problemem mogą być długie kolejki w księgarniach, co jest absolutnie naturalne i normalne, bo dotyczy wszystkich rodziców. Ostatnią rzeczą, która nieco zniechęca to wysokie ceny, które w porównaniu chociażby z księgarniami internetowymi są zdecydowanie droższe.

Internetowe księgarnie

Kolejną możliwością o wielu korzyściach są właśnie księgarnie online – bardzo wygodne i intuicyjne w zamawianiu dla każdego. Wybierając tą opcję, możecie spokojnie przeglądać wszystkie podręczniki, ćwiczenia czy zbiory zadań. Za pomocą różnych filtrów wyszukiwania możecie błyskawicznie znaleźć to, czego potrzebujecie. Dodatkowo ceny są często znacznie niższe lub obejmuje je liczne rabaty online udostępniane przez księgarnię.

Co więcej, dostawa jest przewidywana do domu za dodatkową symboliczną opłatą, dzięki czemu ni trzeba nawet wychodzić z domu, by zdobyć wszystkie potrzebne podręczniki, a egzemplarze, których brakuje i tak mogą dostać się w Wasze ręce. Wystarczą powiadomienia smsem lub mailem, byście dowiedzieli się uzupełnieniu asortymentu w księgarni.

Targi książek

Ostatnią i bardzo korzystną cenowo możliwością jest zakup podręczników na specjalnych targach, które organizowane są zarówno przez szkoły, jak i samych uczniów, którzy chcą sprzedać swoje książki za połowę ceny, ponieważ są już używane. Wówczas korzyści odnoszą obie strony, ponieważ sprzedający mogą sobie trochę dorobić i pozbyć się starych, bezużytecznych książek, a kupujący mają szansę zaoszczędzić i mimo wszystko zdobyć najpotrzebniejsze podręczniki do szkoły.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*