Jak udekorować taras na jesień? Przydatne wskazówki (część druga)

Jesień stanowi ważny moment zarówno dla przyrody, jak i ludzi: to czas na przygotowanie się do zimy. Jesienią chcesz, aby Twój taras zewnętrzny był jak najbardziej komfortowy. Komfort to coś więcej niż miły fotel i filiżanka herbaty, to także poczucie relaksu i bezpieczeństwa.

Jesień na tarasie może być przyjemna!

Nie ma nic lepszego niż spędzenie relaksującego popołudnia w słońcu po długim dniu pracy. Rozkoszowanie się naturą podczas relaksu z rodziną i przyjaciółmi to idealny sposób na odreagowanie od zapracowanego życia. Ponadto, może to być bardzo terapeutyczne; badania pokazują, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu pomaga zmniejszyć stres i poprawić zdrowie psychiczne. Warto więc wykorzystywać ile się da ostatnie ciepłe promienie jesiennego słońca. Jesień to świetny czas, aby nadal cieszyć się przebywaniem na zewnątrz, nawet jeśli nie jest tak gorąco jak latem.

Oto kilka wskazówek dotyczących dekoracji tarasu w tym sezonie:

To prawda, że wrzesień przynosi nam mniej słonecznych dni niż sierpień, ale mimo to nie chcesz przecież zmarnować żadnej okazji, by cieszyć się tarasem przy lampce wina lub w dobrym towarzystwie!

Dlatego proponujemy rozpocząć już teraz łatwy, ale skuteczny projekt: udekorowanie tarasu kilkoma kwiatami bugenwilli, wielobarwnymi chryzantemami i wrzosami lub liśćmi bluszczu. Ten rodzaj roślinności przywróci życie Twojemu tarasowi i sprawi, że znów poczujesz jakby była wiosna! Rośliny możesz umieścić w różnej wielkości donicach albo stworzyć wyjątkowe kompozycje z kwiatów ciętych. Spektakularny efekt mogą wywołać również ułożone obok siebie pomarańczowe dynie. O miłą atmosferę zadbasz, jeśli zaopatrzysz się w odpowiednie oświetlenie – girlandy, czy świece zapachowe.

Taras z desek kompozytowych to strzał w dziesiątkę!

Jeśli chcesz udekorować swój taras na jesień, ale nie wiesz jak to zrobić, to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą deski tarasowe kompozytowe, które możesz wykorzystać na wiele sposobów: jako podłogę pod stopami lub jako zestaw mebli zewnętrznych na tarasie, balkonie lub ganku! Jesienią pamiętaj, aby na fotelach, czy ławach do siedzenia umieścić miękkie poduszki i ciepłe koce, którymi będzie można się otulić i zadbać o swój komfort termiczny.

Deski kompozytowe to świetna opcja do użytku zewnętrznego, dzięki szerokiej gamie kolorów i stylów. Deski kompozytowe są dostępne w wielu pięknych kolorach, w tym szarym, beżowym i białym, dzięki czemu można dostosować podłogę do wnętrza lub wystroju zewnętrznego domu. Materiał ten jest również odporny na trudne warunki środowiskowe, takie jak ekstremalne zmiany temperatury, wilgoć, czy promienie słoneczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*