Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?

Chcą polepszać komfort pracy swoich pracowników, jak również wywrzeć pozytywne wrażenie na klientach i kontrahentach. Jeżeli wybierasz meble biurowe w stylu skandynawskim warto wiedzieć czym się kierować. A tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Biuro w stylu skandynawskim – cechy

Jeżeli chcemy mówić o wydajnej i efektywnej pracy, należy w pierwszej kolejności zapewnić pracownikom odpowiednie warunki i komfort psychiczny. Bardzo duży wpływ na te dwa czynniki ma otoczenie, w jakim tę pracę będą wykonywać. Przebywanie w jasnych i przejrzystych pomieszczeniach będzie miało nieodzowny wpływ na samopoczucie pracowników. Dlatego powinniśmy rozważyć właśnie styl skandynawski. Jego cechy to:

  • odpowiednie oświetlenie – biuro w stylu skandynawskim musi być dobrze oświetlone. Korzystajmy z światła dziennego, które jest najlepsze i najzdrowsze dla oczu, a dodatkowo pobudza szare komórki. Istotny jest również widok za oknem, ponieważ wyglądając za okno i widząc opuszczoną, starą fabrykę można się zdołować. Dlatego warto poszukać go w dobrej lokalizacji. Oprócz światła dziennego istotne jest również sztuczne oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się punktowe lampy wiszące, o przyjemnych okrągłych oprawach oraz kierunkowe lampy biurkowe.
  • funkcjonalność – praktyczność to coś, co cenią sobie Skandynawowie. Dlatego swoje wnętrza urządzają z głową i z myślą o najwyższej funkcjonalności. Takie powinno też być Twoje biuro. Każdy przedmiot powinien pełnić w nim jakąś funkcję, łącznie z dekoracjami. W skandynawskim wystroju nie ma miejsca na zbędne akcesoria i zagracanie przestrzeni. Praca w takim miejscu to czysta przyjemność, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie ład i porządek. Wzornictwo jest bardzo proste i klasyczne, bez zbędnego „udziwniania” i zmyślnych sztukaterii.
  • przytulność – w parze z wysoką funkcjonalnością powinna iść również estetyka. W skandynawskim stylu dominują ciepłe barwy. Dlatego żarówki powinny emitować ciepłe, żółte światło. Należy również udekorować pomieszczenia komfortowymi fotelami, poduchami, pufami i kocami. W takiej aranżacji można się maksymalnie zrelaksować i poczuć komfort. Odprężony umysł lepiej działa, zwłaszcza jeżeli oczekuje się od niego kreatywnego myślenia.

Skandynawskie biuro – meble

Meble w stylu skandynawskim powinny poza prostotą i praktycznością, powinny być wzbogacone o delikatny akcent w nietypowym kształcie. Komody na nóżkach, blat biurka o nietypowym kształcie czy wąskie i rozszerzane ku dołowi nogi od krzeseł to bardzo charakterystyczne dla Skandynawów akcenty. Przyglądając się tego typu wnętrzom zawsze można dostrzec jakiś ciekawy element, który przełamie monotonię. Sklep ABC meble gabinetowe w Jeleniej Górze – to własnie tu powinieneś zacząć szukać inspiracji, jak urządzić swoje biuro.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*