Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Jeśli masz problem z urządzeniem funkcjonalnej garderoby, koniecznie przeczytaj ten wpis!

Posiadanie garderoby powinno napawać Cię prawdziwą wdzięcznością! Chociaż coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić, nadal jest symbolem luksusu. Osobne pomieszczenie przeznaczone tylko na ubrania, buty i dodatki to najlepszy sposób na utrzymanie porządku. Jednak źle zaprojektowana garderoba może przyczynić się do wielkiego bałaganu! Poniżej rozwiązujemy najczęstsze dylematy związane z aranżacją tego miejsca.

Jakie meble wybrać do garderoby?

Według architektów wnętrz garderoba powinna mieć co najmniej 1,5 x 1,5 metrów. Jest to absolutne minimum, które pozwoli Ci zaprojektować to miejsce. Ponadto garderoba wyposażona w odpowiednie meble to klucz do sukcesu! Główną rolę powinny odgrywać tu półki, a także pojemne gabloty z miejscem na dodatki. Z pewnością przyda się także mebel, który pomieści wiele ubrań. W tym calu możesz z powodzeniem wyposażyć się w szafy dwudrzwiowe w sklepie ABC Meble.

Jak zaprojektować garderobę – organizacja

Warto zainwestować część budżetu przeznaczonego na urządzenie garderoby na zakup różnych organizerów. Dzięki nim zapanuje ład i porządek, a Ty szybko znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. W sklepach możesz znaleźć takie wyposażenie w postaci szuflad na prowadnicach, pojemników wyposażonych w kółka, wiszących organizerów, a nawet tekturowych pudełek. Z powodzeniem możesz tam umieścić sezonowe dodatki takie jak okulary przeciwsłoneczne, czapki, szaliki czy rękawiczki.

Bardzo istotnym elementem projektowania garderoby jest zadbanie o właściwą cyrkulację powietrza. Dzięki temu nie tylko unikniesz nieprzyjemnego zapachu po wejściu do garderoby, ale również ochronisz ubrania przed o wiele groźniejszymi, negatywnymi skutkami. Garderoba, w której nie ma prawidłowej wentylacji narażona jest na zawilgocenie i pleśń.

Jakie oświetlenie do garderoby?

Wbrew pozorom dobre oświetlanie w garderobie jest niezwykle ważne. Najlepiej jeśli we wnętrzu znajduje się okno. Wówczas zyskujesz podwójnie, ponieważ garderoba ma nie tylko dobrą wentylację, ale także dostęp do światła dziennego. Aby dobrze oświetlić to wnętrze należy zaplanować zarówno oświetlenie centralne, jak i punktowe. Najważniejsze oczywiście jest główne źródło światła, jednak to dodatkowe oświetlenie tworzy klimat tego miejsca. Możesz zdecydować się na kinkiety, listwy led, a także w dalszym ciągu modne łańcuchy świetlne.

Dobrze zaprojektowana garderoba może nie tylko przynieść wiele satysfakcji, ale pomoże Ci również na co dzień zadbać o porządek. Funkcjonalne wnętrze również ograniczy długość czasu przeznaczonego na dobór stylizacji. Najważniejsze w projektowaniu garderoby jest dobór wyposażenia, oświetlenia oraz dobra cyrkulacja powietrza.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*