Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski stał się chętnie wybieranym kierunek wśród wnętrz oraz kompozycji. Cieszą się popularnością ze względu na funkcjonalność, prostotę oraz przytulny charakter. Styl skandynawski świetnie pasuje do prawie każdego wnętrza, w tym również do salonu. Sprawdź, w jaki sposób urządzić to pomieszczenie.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski jest niezwykle charakterystyczny, dlatego bez problemu dopasujemy go wszystkich naszych preferencji i różnego typu pomieszczenia. Gdy chcemy urządzić salon w tym stylu, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Światło, światło i jeszcze raz światło! Styl skandynawski cechuje się jasnością i przestronnym wnętrzem.
  • Jasne kolory to podstawa – optycznie powiększą pomieszczenie, rozświetlając i nadając mu dodatkowo nowoczesnych barw.
  • Funkcjonalność to „drugie imię” stylu skandynawskiego. Wszystkie rozwiązanie zostały stworzone tak, aby pięknie się prezentowały, ale również były użytkowe na co dzień.
  • Prostota mebli i dodatków sprawi, że łatwiej dobrać odpowiednie wyposażenie do typu wnętrza.

Urządzając salon w stylu skandynawskim, nie może zabraknąć przede wszystkim elementów, które kojarzone są z naturą. Najlepiej zatem wykorzystać takie materiały jak:

  • drewno – ociepli wnętrze,
  • kamień – szczególnie modny marmur,
  • naturalne włókna – bawełna, len czy wełna,
  • wiklina lub trwa morska – podkreślą naturalny charakter wnętrza.

Salon w stylu skandynawskim w drewnie czy kamieniu?

Gdy chcemy urządzić salon w stylu skandynawskim, spotkamy się z dwoma popularnymi materiałami, których się używa. Pierwsza z nich to drewno, które staje się najbardziej inspirującym i pojawia się na podłodze, ścianach oraz wśród mebli i dodatków. Ociepla pomieszczenie i nadaje mu przytulnego charakteru. Świetnie sprawdzą się także płytki, które imitują drewno, jeśli nie chcemy wykorzystywać naturalnego tworzywa. Drewno idealnie komponuje się z jasnymi kolorami oraz wspomnianym już światłem, czyli oświetleniem. Drugim rozwiązaniem będzie wykorzystanie kamienia – prosto, uniwersalnie i jasno. Z pewnością kamień podkreślić wnętrze w stylu skandynawskim. Warto w tym przypadku zadbać o dodanie wiklin, trawy morskiej czy rattanu oraz przede wszystkim roślin. We wnętrzach z elementami kamienia dobrze prezentują się nieco mocniejsze akcenty kolorystyczne oraz żywe barwy.

Styl skandynawski możemy łatwo otrzymać dzięki odpowiednim meblom oraz dodatkom, dlatego świetnie w tym wnętrzu będą pasować segmenty pokojowe ABC Meble. Poprzez zakup wyposażenie przez Internet zyskasz o wiele atrakcyjniejsze ceny niż stacjonarnie i stworzyć pomieszczenie dopasowane do własnych preferencji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*