Jak urządzić taras w ogrodzie?

Marzysz o pięknym, wygodnym i przestronnym tarasie, na którym spędzisz nadchodzącą jesień, czytając książki i pijąc ciepłą herbatę pod kocem? Przeczytaj jak urządzić jesienny taras!

Jak urządzić taras w ogrodzie?

W pierwszej kolejności zastanów się, jak będziesz spędzać w nim czas? Czy głównym elementem będzie, grill, stół, a może hamak? Następnie dokonaj obserwacji otoczenia i zastanów się, w jakim stylu urządzony jest twój dom. Zwróć uwagę także na to, jakie elementy z obecnego tarasu chciałbyś zachować, jeśli takie są?

Podłoga twojego tarasu

Podłoga jest jednym z ważniejszych elementów tarasu. Do wyboru masz podłogę z materiałów takich jak: kamień, kostka brukowa, drewniane deski, płytki, czy deski tarasowe z kompozytu. Ostatnia propozycja jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ imituje drewno, nie wymaga impregnacji, jest łatwa w czyszczeniu, a także cechuje się wysoką odpornością zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.

Meble

Meble na tarasie powinny być funkcjonalne, dopasowane do twoich potrzeb, a przede wszystkim wygodne. Obecnie unika się mebli wykonanych ze sztucznych tworzyw. Meble powinny być wykonane z surowców naturalnych takich jak: drewno, wiklina, juta, trawa morska, czy rattan. Popularność zdobywa także sztuczna imitacja rattanu – technorattan. Meble powinny współgrać z otaczającą naturą. Minimalizm nieustanie króluje, możesz również dodać elementy nawiązujące do egzotycznych podróży, czy szukać inspiracji w modnych stylach: rustykalnym, skandynawskim, prowansalskim, czy wielu innych. Coraz częściej meble na tarasie przypominają te, które mamy w naszych domach. Zwiększonym zainteresowaniem cieszą się także meble wielofunkcyjne, które można montować, czy przekształcać w różny sposób.

Jesienna roślinność

Masz możliwość urozmaicenia swojego tarasu jesiennymi kwiatami takimi jak chryzantemy, astry, wrzosy. Możesz wybrać też dekoracje z suszonych roślin. Zwróć uwagę na flakony, donice czy skrzynie, w których je umieścisz. Pamiętaj, im więcej roślin tym lepiej, ponieważ stworzy to przytulną atmosferę.

Postaw na tekstylia

Ciepłe koce, nie tylko pozwolą ci się okryć, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. Umieść je na fotelach, huśtawkach, czy ławkach. Koce, nakrycia, poduszki, obrusy dopasuj do stylu, w jakim urządzasz taras.

Kolorowa jesień na twoim tarasie!

Aby nadać tarasowi jesiennego wyglądu, możesz dodatkowo przyozdobić go ozdobami z dyni, kasztanów, jarzębiny, kolorowych liści, gałązek. Wpuść naturę na swój taras, dodając mu jesiennych barw.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*