Jak wybierać ekologiczne kosmetyki?

Po kosmetyki ekologiczne i naturalne sięga obecnie coraz więcej osób ze względu na ich właściwości i znacznie przyjemniejszy oraz bezpieczniejszy skład dla skóry. Produkty ekologiczne zazwyczaj oparte są o składniki hipoalergiczne, które nie podrażniają i nie wysuszają skóry. Należy jednak wybrać je odpowiednio w oparciu o nasz typ cery i jej potrzeby. Zapraszamy do naszego wpisu poniżej, gdzie dowiesz się, jak dobrać ekologiczne kosmetyki do swojej skóry.

Dlaczego wybór odpowiednich kosmetyków jest ważny?

Przede wszystkim kosmetyki mają za zadanie maksymalnie zadbać o wygląd naszej skóry zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Nie mogą zatem nam szkodzić, czy podrażniać. Należy wybierać produkty dopasowane do naszej cery. Każda skóra potrzebuje odpowiedniego złuszczenia, nawilżenia, a także ochrony przeciwsłonecznej. Ekologiczne kosmetyki mają również sprawić, że skóra stanie się odpowiednio nawodniona i zadbana. Przed wyborem danych produktów należy zwrócić uwagę na pewne kwestie.

  • Typ i problem skóry – pozwoli to na dobranie odpowiednich i dedykowanych kosmetyków. Nie ma też bardzo sztywnego podziału na poszczególne typy. Cera lubi się zmieniać w zależności od diety czy okresu dojrzewania. Niekiedy jej typ zmienia się poprzez powstanie różnych stanów zapalnych lub zmian trądzikowych.
  • Potrzeby skóry – każda skóra potrzebuje czegoś innego, jedna większego nawilżenia, druga mocniejszej ochrony przeciwsłonecznej. Warto pamiętać o stosowaniu produktów z filtrem, a także kremów na dzień i na noc.
  • Testowanie kosmetyków – wiele osób tego nie robi, czyli nie testuje kosmetyków po zakupie przez dany czas. Każdy produkt wymaga określonego czasu, aby móc zadziałać (mowa zwłaszcza o kwasach w pielęgnacji).

Czym wyróżniają się ekologiczne i naturalne kosmetyki?

Oczywiście podstawowym czynnikiem, który odróżnia naturalne kosmetyki od zwykłych, są ich składniki naturalne. Wyróżnia się składniki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, mineralnego, wody lecznice czy naturalne oleje. Wszelki naturalne preparaty pozbawione są sztucznych składników jak parabeny, SLS, czy SLES. Ponadto od tego rodzaju kosmetyków oczekuje się nie tylko dobrego składu, ale także procesów produkcyjnych, które są przyjazne i bezpieczne dla środowiska, a więc w pełni ekologiczne.

Każdy kosmetyk dzieli się na 3 kategorie: baza, substancje pomocnicze i substancje aktywne. Do bazy produktów możemy zaliczyć wodę, alkohol lub substancje tłuszczone. Z kolei barwniki, emulgatory, konserwanty, stabilizatory czy składniki zapachowe to substancje pomocnicze. W skład produktów aktywnych można mówić o produktach, które mają konkretne działanie, np. filtry UV. Kosmetyki naturalne to przede wszystkim produkty ze składnikami pochodzenia naturalnego, np. wyciągi roślinne, masła roślinne, torf, sól morska czy naturalne oleje roślinne.

Jeśli szukasz dla siebie odpowiednich preparatów, wybierz ekologiczne kosmetyki helfy, gdzie znajdziesz naturalne produkty do twarzy, ciała i włosów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*