Jak wybrać perfumy na prezent?

Perfumy są bardzo popularnym rodzajem prezentu, szczególnie kobietom. Nic dziwnego, ponieważ jest to wyjątkowo elegancki podarunek dla bliskiej osoby. Nie zawsze jednak łatwo udaje nam się dobrać odpowiedni rodzaj perfum do stylu czy upodobań osoby. Dlatego wybranie zapachu dla kogoś jest trudnym zadaniem. W poniższym wpisie przedstawimy wskazówki, w jaki sposób dobrać perfum na prezent.

Perfumy damskie na prezent

Perfumy dla kobiet powinny charakteryzować się nowoczesnym i oryginalnym zapachem. Najczęściej wybiera się zapachy z nutami owocowymi, zielonymi i wodnymi. Wybór takiego zapachu nie jest skomplikowany, ponieważ na rynku znajdziemy ogromną ilość perfum o różnych nutach zapachowych. Dla kobiety, która lubi klasyczne rozwiązania i ceni sobie elegancję najlepiej wybrać nuty zielone i kwiatowe. Z kolei osoby bardziej żywiołowe powinny dostać perfumy o kwiatowo-orientalnych nutach.

Perfumy męskie na prezent

Jeśli chcemy podarować prezent bliskiej osobie, markowe perfumy dla mężczyzn będą idealne. Wyróżniają się przede wszystkim nutami drzewnymi, ziołowymi i skórzanymi. Zdecydowanie warto zrezygnować z wyboru wody kolońskiej, która nie utrzymuje się długo na skórze. W męskich zapachach powinny dominować wyraźne, esencjonalne i cięższe zapachy.

Dobór perfum do rodzaju skóry

Podczas wyboru perfum należy również dopasować je do rodzaju skóry.

Perfumy do skóry normalnej

Skóra normalna nie jest problematyczna, dlatego tutaj każdy rodzaj zapachu będzie dobrze się rozwijać. Najłatwiej dobrać nuty zapachowe właśnie do takiej skóry, ponieważ zawartość alkoholu w perfumach nie spowoduje zbyt dużej nadwrażliwości. Dlatego tutaj możemy pokusić się o wybór wody perfumowanej i toaletowej.

Perfumy do skóry suchej

Osoby, które mają skórę suchą powinny używać perfum o bardzo niskiej zawartości alkoholu, który może taki naskórek podrażnić. Idealne dla posiadaczy suchej skóry są zapachy kwiatowe (cięższe), szyprowe, korzenne i z nutami orientalnymi.

Perfumy do skóry tłustej

Przy takim typie skóry nie trzeba aplikować dużej ilość perfum, ponieważ i tak będą bardzo wyczuwalne. W tym przypadku sprawdzą się wszelkie słodkie nuty, które nie przytłaczają, a wyjątkowo rozwijają się na skórze. Cytrusowe zapachy będą również odpowiednie.

Jak używać perfum, żeby przedłużyć ich trwałość na skórze?

Warto dbać o to, aby perfumy mogły trzymać się długo na skórze. Dlatego zadbajmy o ich przedłużoną trwałość. Przede wszystkim stosujmy zapachy na nawilżoną skórę, dlatego przy suchym naskórku nie można zapomnieć o dodatkowym balsamie. Perfumy najlepiej aplikować w miejsca, gdzie wyczuwa się puls, czyli szyja, nadgarstek i zgięcie łokcia. Po aplikacji perfum nie możemy ich rozcierać, ponieważ zaburzy to strukturę zapachu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*