Jak zaaranżować idealną garderobę?

Starannie poukładane rzeczy, kolorystyczne dopasowanie i posegregowane ubrania – w taki sposób powinna wyglądać funkcjonalna garderoba. To przestrzeń pełna praktycznych elementów, które ułatwiają organizację wszystkich ubrań, dodatków czy obuwia. Jak zatem zaaranżować idealną garderobę? Sprawdź, czytając nasz poradnik.

Jak rozplanować garderobę?

To, w jaki sposób będzie wyglądała garderoba zależy głównie od tego, gdzie będzie się znajdować. W przypadku, jeśli dysponujemy dużym metrażem, możemy zaprojektować cały pokój jako naszą garderobę. Aranżując wszystkie ściany i wyposażając go zarówno w szafy otwarte, jak i zamknięte. Gdy jednak nasz metraż jest mocno ograniczony, możemy wykorzystać wnęki, wykusze czy ściany w sypialni, korytarzu lub pokoju dziennym. Następnie należy wybrać materiały, gdzie królują nowoczesne koncepcje dostosowane wyglądem do pozostałej części domu. Przestronna oraz funkcjonalna garderoba powinna być złożona z półek szuflad, drążków czy haczyków, gdzie można bez problemu przechowywać wszystkie elementy. W garderobie powinno znaleźć się również miejsce na lustro, które dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie. Można umieścić je na szafie lub gdy umożliwia nam na to miejsce to jako wolnostojący element. Przede wszystkim rozplanowanie garderoby powinno rozpocząć się od doboru odpowiednich mebli. Wybierz ABC meble do garderoby w Jeleniej Górze, gdzie znajdziesz duży wybór asortymentu niezależnie od stylu oraz rozmiarów przestrzeni.

Jakie szuflady i półki wybrać?

Szuflady oraz półki powinny mieć głębokość około 60 cm, gdzie będą w stanie pomieścić wszelkie grube ubrania oraz koszule czy odzież w większych rozmiarach. Gdy dysponujemy większą ilością miejsca, możemy zastosować głębokość 30 cm, 40 cm oraz 50 cm. Warto również postawić na zamontowanie półek, na których także umieścimy niezbędne akcesoria. W sklepach znajdziemy rozwiązania pełne oraz ażurowe. Te drugie uchodzą za bardziej praktyczne, ponieważ od razu po otworzeniu szafy widzimy co mieszczą w środku, ułatwia to korzystanie z nich.

Garderoba z przestrzenią na obuwie

Idealna garderoba to taka, w której oprócz ubrań czy akcesoriów możemy zmieścić i obuwie. Dlatego wygospodarowane przestrzeń na buty będzie najlepszym rozwiązaniem. Na przechowywanie niższych butów będziemy potrzebować około 20-25 cm wysokości. Oprócz tradycyjnych półek na buty, warto rozważyć kwestie wieszaków na obuwie. Praktycznym elementem mogą okazać się także stelaże na obuwie umieszczone na wysuwnych prowadnicach oraz wygodne stojaki.

Jaka wysokość drążków?

W wysokiej szafie warto umieścić dwa drążki na różnych wysokościach. Jeden z nich ulokujmy wyżej – około 200 cm od podłogi, aby powiesić na nim dłuższe płaszcze czy sukienki. Drugi możemy zamontować około 100 – 120 cm od podłoża i zawiesić na nim bluzki, czy T-shirty. Istotnym elementem jest także długość drążka, która nie powinna przekraczać 120 cm – w przeciwnym razie może się on uginać pod ciężarem ubrań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*