Jak zaprojektować garderobę?

Jak urządzić lub zaprojektować garderobę pojawia się z pewnością często, jeśli nie mamy zupełnie koncepcji na jej aranżacje oraz odpowiednie przechowywanie rzeczy lub innych akcesoriów. W poniższym artykule podpowiemy, jak zaprojektować dobrze swoją garderobę, aby charakteryzowała się nowoczesnym wyglądem.

Zaprojektowanie szafy w garderobie – jak to zrobić?

Projekt garderoby powinien zawierać przede wszystkim plan funkcjonalnej oraz obszernej szafy, która jest podzielona na konkretne strefy. W tworzeniu koncepcji z pewnością pomoże wyznaczenie określonych wymiarów zabudowy oraz całego pomieszczenia, aby móc wówczas dopasować naszą szafę do całego pomieszczenia. Najważniejsze jest, aby rozplanować szafę pod względem głębokości – minimalna głębokość to 60 cm, aby móc wygodnie przechowywać ubrania czy umieszczać wieszaki. Obowiązkowe w szafie są oczywiście półki, na które umieszcza się ubrania oraz akcesoria. Dobrze również w szafie znaleźć miejsce na półki, gdzie umieścimy obuwie i dodatki do ubioru. Aby móc mieć jeszcze więcej miejsca na obuwie, specjalne drążki na buty czy uchylne szafki będą najlepszą opcją.

Świetnym rozwiązaniem podczas projektowania szafy do garderoby jest fakt, aby pamiętać o zainstalowaniu zarówno ciekawych, jak i praktycznych drążków montowanych na wysięgnikach. Można je bez problemu regulować i tym samym opuszczać zawieszone ubrania na niższy poziom. Ostatnim elementem, który może dobrze nam zorganizować przestrzeń w szafie, są wszelkie organizery, kosze, czy szuflady na akcesoria. Dzięki temu każdy element, nawet najmniejszy będzie miał swoje odpowiednie miejsce.

Lustro w garderobie – gdzie umieścić?

Lustro w garderobie to z pewnością obowiązkowy elementy, gdzie najlepiej wybrać model wysoki, gdzie będzie widać oczywiście całą sylwetkę, a nie tylko górną część ciała. Jeśli nasza garderoba jest większych wymiarów, możemy pokusić się o wybór dużego wolnostojącego lustra lub powiesić je na ścianie. Gdy mamy niewielką przestrzeń, możemy zdecydować się na lustro, które wmontowane jest w szafę, co dodatkowo optycznie powiększy nam przestrzeń.

Otwarta garderoba bez frontów – czy się sprawdzi?

Planując zaprojektowanie garderoby, wiele osób zastanawia się, czy garderoba otwarta to na pewno dobry wybór, a może jednak zdecydować się na zamkniętą przestrzeń? Pierwsza opcja jest niezwykle nowoczesna i doskonale się sprawdzi w małej garderobie, w której liczy się metraż pomieszczenia. Rezygnując z frontów, oszczędzamy przestrzeń, a wnętrze zyska lekkości. Ponadto dobrze również w takim pomieszczeniu zachować wówczas ład, ponieważ w otwartej przestrzeni będzie wszystko widoczne i zachowany porządek sprawi, że szafa będzie znacznie lepiej się prezentować.

Kolory w garderobie

Przy aranżacji garderoby, ważne, aby wybrać odpowiednie meble do garderoby ABC Meble. Oprócz szafy można umieścić we wnętrzu wyposażenie do siedzenia, toaletkę czy osobne komody. Ważne jest również, aby pomieszczenie miało także odpowiednią kolorystykę. Zdecydowanie sprawdzą się jasne, stonowane kolory, które optycznie powiększą przestrzeń i rozjaśnią ją wizualnie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*