Jak zdobyć pracę na terenie Holandii? Wszystko co musisz wiedzieć

Jeżeli zastanawiasz się, czy w obecnej sytuacji znalezienie pracy w Holandii jest możliwe, zapoznaj się z poniższym artykułem. Opisujemy w nim, jak znaleźć pracę w kraju tulipanów i podpowiadamy od czego zacząć poszukiwania. Dzięki temu, lepiej zapoznasz się z procesem rekrutacji i po przekroczeniu granicy będziesz wiedział, z czym będziesz musiał się mierzyć.

Praca w Holandii – jak to się prezentuje dla Polaków?

Jeżeli pierwszy raz przyjeżdżasz do Holandii, w dodatku bez znajomości języka niderlandzkiego, jedyną szansą na znalezienie zatrudnienia jest pomoc agencji pracy. Holenderskie agencje pośrednictwa pracy są szanowanymi instytucjami na terenie tego kraju i praktycznie co piąty Holender w ten sposób zdobywa zatrudnienie.

Praca z pomocą pośrednika wiąże się jednak z pewnymi kwestiami, które warto mieć na uwadze. Zlecenia bardzo często wymagają od pracowników sporej mobilności i z dnia na dzień mogą zostać postawieni przed koniecznością przeprowadzki. Do Holandii w ostatnim czasie wyjeżdżała masa imigrantów w poszukiwaniu lepszych warunków życia. To wymusiło na agencjach pracy tworzenie niekiedy bardzo skomplikowanych umów. Dlatego bardzo ważne jest aby koniecznie skorzystać z zaufanej agencji pośrednictwa pracy. Nie podpisuj żadnego dokumentu bez dokładnej weryfikacji i tłumaczenia. Uważaj, aby nie zostać wykorzystanym. Pamiętaj, że umowa powinna mieć co najmniej kilka stron A4, nie powinno brakować również załączników, regulaminów, zgód i pozwoleń. W innym przypadku istnieje duże ryzyko, że zostaniesz naciągnięty na niekorzystne warunki pracy.

Gdzie szukać ofert pracy w Holandii?

Warto zacząć poszukiwania pracy na polskich portalach z ogłoszeniami o pracę. Przede wszystkim takiego ogłoszenia będą przetłumaczone na język polski, dzięki czemu uzyskasz wszystkie informacje niezbędne do podjęcia decyzji. Jeżeli interesuje Cię praca za granicą – oferty pracy w Holandii możesz znaleźć na zweryfikowanym portalu internetowym EuropaJobs.

Oprócz tego warto przejrzeć takie portale jak poloniusz.pl, gdzie na bieżąco umieszczane są aktualne oferty pracy na terenie Holandii.

Możesz również poprosić o pomoc polską agencję pośrednictwa pracy, która zrzesza pracowników i pracodawców. W polskich agencjach pracy możesz liczyć na uczciwą umowę, korzystne warunki, atrakcyjne benefity i opiekę polskiego koordynatora, który zatroszczy się aby wszystko przebiegło właściwie. Będą również regularnie informować Cię, gdy tylko zwolni się miejsce pracy dla osoby o Twoich kompetencjach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*