Jaką szafę wybrać do małej sypialni?

Urządzanie niewielkich przestrzeni wiąże się zawsze z większym trudem, ponieważ każdy mebel, akcesoria i kolor ścian są istotne. Wszystkie te rzeczy mogą nadać pomieszczeniu klaustrofobiczne wrażenie, a tego przecież chcesz uniknąć za wszelką cenę. Szafy, są z reguły sporymi meblami, dlatego aby nie zagraciły sypialni, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Opisaliśmy je poniżej specjalnie dla Ciebie, aby umożliwić Ci rozsądny zakup.

Jak urządzić małą sypialnię?

W niewielkich pokojach trzeba szczególnie uważać z wyborem mebli, ponieważ pominięcie najdrobniejszego szczegółu może zaburzyć harmonię pomieszczenia, a to odbije się na naszym komforcie. Kiedy nie jesteś pewien/pewna, czy dana szafa będzie pasowała do Twojego pokoju, najlepiej zdecydować się na meble wykonywane na wymiar. Wspólnie ze stolarzem stworzycie mebel, który wypełni przestrzeń, ale jednocześnie jej nie zagraci. Taką szafę na wymiar można dostosować do wymogów pomieszczenia, ustawić na poddaszu czy w niewielkiej sypialni w bloku.

Mała sypialnia – jaki kolor szafy?

Niezwykle istotną kwestią przy aranżacji wnętrz, jest kolor naszych mebli. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak nieodpowiednio dobrany odcień lub temperatura barw może zaburzyć ład i poczucie komfortu w każdym pomieszczeniu. A zwłaszcza w małych przestrzeniach.

Pamiętaj, że w małych sypialniach najlepiej sprawdzą się szafy w jasnych dekorach. Bezpiecznym wariantem będzie klasyczna biel, która powiększy przestrzeń a dodatkowo nada jej szyku i elegancji. Warto kupić szafy z lustrem, ponieważ odbicie lustrzane stanowi doskonałe złudzenie optyczne, dzięki czemu sypialnia będzie wyglądała na większą. Urządzając nasz pokój warto również wybrać meble z jasnego drewna, lub w pastelowych odcieniach. A jeżeli dodatkowo, Twoja sypialnia jest ciemna, ponieważ masz północne okno, postaw na akrylowe lub ażurowe fronty w szafach, które będą odbijały promienie słoneczne i doświetlą wnętrze.

Meblościanka czy szafa wolnostojąca?

Tu pojawia się pytanie, ile tak naprawdę rzeczy będzie musiała pomieścić Twoja szafa. Jeżeli masz sporo ubrań, butów i akcesoriów domowych typu ręczniki, pościel i jeszcze chcesz zmieścić tam sprzęt narciarski, to szafa powinna być większa. Wówczas dobrze sprawdzi się nowoczesna meblościanka, która będzie składała się z kilku elementów. Dzięki temu, zyskasz potrzebne szafki na wszystkie wyżej wymienione rzeczy i nie będziesz musiał/ła trzymać ich w kącie pokoju czy kartonach.

Natomiast, jeżeli preferujesz minimalizm i Twoja garderoba jest skromna, wystarczy w zupełności szafa 120-160cm. Możesz wtedy ustawić ją w kącie pokoju, przez co zyskasz dodatkową przestrzeń i unikniesz efektu zagracenia. Jeżeli nie wiesz, który wymiar będzie odpowiedni, warto zdecydować się na białe szafy ABC Meble są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego na pewno znajdziesz taką, która wpasuje się w resztę wystroju.

Szafa funkcjonalna

Pamiętaj, że nie tylko estetyka jest ważna. Oczywiście, kupowana przez Ciebie szafa musi spełniać Twoje oczekiwania względem wyglądu, ponieważ chcesz się w sypialni czuć komfortowo. Jednak nie zapominaj również o funkcjonalności szafy. Niech będzie solidna, przestronna i funkcjonalna, aby służyła Ci przez wiele, wiele lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*