Jaką tablice na ścianę wybrać? Kilka najważniejszych zastosowań

Tablica na ścianie jest jednym z najważniejszych elementów nie tylko w szkole, ale również w biurach, firmach czy innych instytucjach, gdzie stawia się na zapisywanie informacji w taki sposób. Tablice przede wszystkim pozwala przedstawiać informacje, ale również prezentować pomysły i wspomaga naukę. Warto jednak odpowiednio dobrać rodzaj tablicy do danego zastosowania, aby korzystanie z niej było wygodne i w pełni funkcjonalne.

Tablica do szkoły

W przypadku tablic do zastosowania w szkole stosuje się zazwyczaj zielone, kredowe tablice. Dzięki specjalnym powłokom niektóre z modeli mogą być bardzo wytrzymałe i odporne za zarysowania. Oczywiście po tablicy pisze się zwykłą kredą, a wykonanie z blachy tablicy pozwala na przyczepianie informacji za pomocą magnesów. Jednak warto wiedzieć, że pisanie kredą po tablicy nie należy do najbardziej komfortowych ze względu na to, że używamy do tego znacznie większej siły niż w przypadku suchościeralnych tablic. Ponadto kreda bardzo łatwo brudzi ubrania i inne elementy wokół.

Tablica w salach konferencyjnych – element do biura i firmy

Innym bardzo popularnym zastosowaniem tablic jest ich zastosowanie w biurach, firmach, instytucjach publicznych, czy salach konferencyjnych i szkoleniowych. Najczęściej stosuje się wtedy tablice suchościeralne 180cm x 100cm, gdzie ich rozmiar jest idealny do tego, aby umieścić na ścianie w danym pomieszczeniu. Tablica suchościeralna charakteryzuje się przede wszystkim gładką powierzchnią, ponieważ można po niej pisać za pomocą specjalnych markerów o różnej kolorystyce, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia wygląd tablicy. Umożliwia nam zaznaczyć najważniejsze informacje czy przedstawić je w sposób graficzny. W celu usunięcia napisów wystarczy zetrzeć poprzez specjalną magnetyczną gąbkę czy poprzez suchą ściereczkę. Jednak zazwyczaj do tablicy mamy wybór specjalnej gąbki.

W przypadku tablic suchościeralnych również mamy możliwość przymocowania różnych elementów, z notatkami, pomocami naukowymi czy zdjęciami. Wykorzystuje się taką tablicę zarówno w szkołach, uczelniach, firmach, salach konferencyjnych i szkoleniowych, czy instytucjach publicznych.

Podświetlane tablice – czy warto z nich korzystać?

Na rynku znajdziemy również dużą ilość tablic podświetlanych, które są bardzo dobre pod względem reklamowania swojego biznesu. Można skorzystać ze specjalnych podświetlanych plansz lub zdecydować się na podświetlane potykacze, które stanowią tablicę, ale o znacznie mniejszych rozmiarach. Można również na nich pisać specjalnymi markerami, a podświetlenie pozwoli uzyskać naprawdę atrakcyjny wygląd elementu i przyciągać uwagę. Takie rozwiązania sprawdzą się zwłaszcza w branży gastronomicznej, gdzie zazwyczaj umieszcza się informacje o ofercie dnia i innych korzyściach.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*