Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby pozbyć się smogu z mieszkania?

W domach i mieszkaniach spędzamy zwykle ponad 11 godzin dziennie. W czasie pandemii, kiedy ograniczyliśmy wyjścia do minimum, a część z nas pracuje zdalnie, wskaźnik ten wzrósł niemal dwukrotnie! Dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o to, aby jakość powietrza była jak najlepsza.

Skuteczny sposób na smog? Oczyszczacz powietrza!

Zanieczyszczone powietrze ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza układ oddechowy i immunologiczny. Sposobem na poprawę stanu powietrza w miejscu zamieszkania może być oczyszczacz filtrujący. Możesz być pewny, że jeśli zainwestujesz w dobry oczyszczacz powietrza, smog i inne zanieczyszczenia natychmiast znikną z Twojego domu! Pojawia się jednak pytanie, jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Przyczyn zanieczyszczeń powietrza w mieszkaniach może być wiele – dym papierosowy, zwierzęta, palenie w kominku, nadmierne korzystanie ze środków chemicznych, niedawny remont czy kurz. Jednak największym wrogiem świeżego powietrza w mieszkaniu jest smog. Oczyszczacz powietrza skutecznie radzi sobie z nieczystościami przenikającymi do naszych domów przez drzwi, okna czy wentylację. Aby tak było, oczyszczacz powietrza na smog musi być wyposażony w specjalny rodzaj filtra – HEPA. Jest to filtr zbudowany z włókien z tworzyw sztucznych ułożonych w kształt harmonijki. Dzięki swoim właściwościom pozwalającym na wychwytywanie mikroskopijnych cząsteczek HEPA zatrzymuje krążące w powietrzu alergeny, wirusy, bakterie oraz szkodliwe pyły PM2,5 i PM10, odpowiedzialne za powstawanie nowotworów płuc, gardła, krtani, zaburzeń rytmu serca, miażdżycę czy nasilenie astmy. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twoim i Twoich najbliższych, koniecznie wyposaż swoje mieszkanie w oczyszczacz powietrza. Smog, zanieczyszczenia i bakterie przestaną zatruwać Ci życie!

Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu lub mieszkania?

Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do swojego mieszkania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest współczynnik CADR, który określa, ile powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu 60 minut. Dobry oczyszczacz powietrza na smog powinien przefiltrować powietrze w mieszkaniu 3 razy na godzinę. Aby dowiedzieć się, jaki współczynnik powinno mieć urządzenie, aby skutecznie oczyścić nasz pokój, powinniśmy pomnożyć długość, szerokość i wysokość pokoju, a następnie pomnożyć wynik razy trzy.

Kolejnym ważnym aspektem jest głośność pracy urządzenia. Jeśli zamierzamy postawić oczyszczacz w sypialni lub pokoju dziecięcym, hałas generowany przez sprzęt powinien być jak najmniejszy. Dobrze byłoby, gdyby miał wbudowany nocny tryb pracy. Warto tutaj zwrócić uwagę na oczyszczacze oferowane przez markę Samsung, które generują dźwięk mierzący zaledwie 20dB! Ważnym czynnikiem, kiedy podejmujemy decyzję o tym, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, jest także cena. Należy jednak pamiętać, że oczyszczacz powietrza na smog generuje koszty związane nie tylko z samym zakupem, lecz także z poborem energii elektrycznej czy wymianą filtrów. Dlatego kupując urządzenie, trzeba wziąć pod uwagę również te aspekty, ponieważ może okazać się, że oczyszczacz nieco droższy przy zakupie ostatecznie będzie generować mniejsze koszty (tańsze filtry, mniejszy pobór energii, dostępność części zamiennych). Przy decyzji, jaki oczyszczacz powietrza kupić, dużą rolę odgrywa także wygląd i design samego urządzenia. Są to jednak kwestie bardzo subiektywne i zależą wyłącznie od gustów i upodobań kupujących. Najważniejsze jednak jest to, że jeśli kupisz oczyszczacz powietrza, smog oraz inne zanieczyszczenia znikną z Twojego domu raz na zawsze!

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*