Jakie benefity są atrakcyjne dla pracowników?

Motywowanie pracowników, docenianie ich wysiłków oraz nagradzanie za odnoszone sukcesy może przyjmować różną postać. Z jednej strony szefowie niekiedy decydują się na udzielenie konkretnej osobie słownej pochwały na forum całego zespołu. Z drugiej strony popularnym wyrazem uznania jest także gratyfikacja materialna w postaci podwyżki lub jednorazowej premii. Jest także wiele innych benefitów, które są coraz częściej wykorzystywane przez pracodawców oraz mile widziane przez pracowników. Sprawdź je właśnie teraz!

Karty podarunkowe – wsparcie dla domowego budżetu

Pożądanym upominkiem jest na przykład karta przedpłacona, na której znajduje się określona ilość środków pieniężnych. Każdy, kto otrzyma taki prezent, może samodzielnie zadecydować, na co konkretnie go przeznaczy. Ta forma płatności jest akceptowana w wielu punktach, dzięki czemu pracownik może zapłacić nią za zakup czegoś dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Benefit ten sprawdza się zwłaszcza w okresie świąt (Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy) – nasze budżety domowe są wtedy dość mocno nadszarpnięte, dlatego każda forma dodatkowego wsparcia jest mile widziana. W tym kontekście warto wspomnieć również o voucherach, dzięki którym można zapłacić za zakupy w sklepie konkretnej marki (stacjonarnym lub online).

Dofinansowanie posiłków i aktywności fizycznej – troska o kondycję zdrowotną zespołu

W XXI wieku pracodawcy przywiązują coraz większą wagę do dbania o stan zdrowia (fizycznego i psychicznego) swojego zespołu – mają przy tym na uwadze ideę wellbeingu. Dlatego popularnym benefitem staje się karta lunch, która pozwala płacić za zakup gotowych posiłków do pracy lub składników, z których przygotuje się swoje ulubione dania. Ta forma gratyfikacji ma motywować ludzi do zdrowego oraz regularnego odżywiania się. Ponadto bardzo często pracownicy lubią korzystać z dofinansowania na aktywność fizyczną – wejściówek na siłownię, czy dopłat do zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Benefity dla pracowników – dopasuj się do potrzeb swojego zespołu

Nie wiesz, po który benefit sięgnąć? Zastanawiasz się, jaka forma wsparcia rzeczywiście przypadnie do gustu Twoim pracownikom? Ciężko jest usatysfakcjonować wszystkich w tym samym stopniu, dlatego warto stawiać na uniwersalne prezenty, dające obdarowanym jak największą swobodę. Niezwykle istotne jest także to, aby wsłuchiwać się w oczekiwania kadry pracowniczej. Pomóc w tym może przeprowadzenie ankiety lub rozmów z zespołem, ukierunkowanych na zdefiniowanie tych potrzeb. Dzięki temu możliwe będzie świadome planowanie strategii motywowania.

Komentarze