Jakie biuro dla kancelarii prawniczej?

 Kancelarie nie powinny przyjmować swoich klientów w mieszkaniu w kamienicy, czy w bloku z wielkiej płyty. Zawód prawnika uchodzi za elitarny, dlatego zasługuje na wykonywanie go w godnym i odpowiednim miejscu.Profesjonalne biuro na miarę pozwoli wznieść się na wyżyny wykonywanego zawodu. To również możliwość przyjmowania klientów w odpowiednich warunkach, jak również wizytówka kancelarii. Sprawdź jakie biuro nada się dla kancelarii prawniczej.

Jakie biuro dla kancelarii?

Przeważnie partnerzy kancelarii prawniczych chcą pracować w oddzielnych gabinetach. Ma to wpływ na poufność rozmów i danych osobowych, zwłaszcza po wprowadzeniu nowych przepisów (RODO).

Poniżej przedstawimy przepis na idealne biuro dla kancelarii prawniczej, która liczy sobie około 10 pracowników. Wliczamy tu zarówno prawników, jak również obsługę biura, pomocników i aplikantów. Biuro to będzie indywidualną przestrzenią (bez części współdzielonych z innymi firmami). Powinno składać się z:

  • 2-3 gabinetów prawniczych,
  • kilkuosobowej przestrzeni dla pracowników wspierających,
  • recepcję, która będzie również obsługiwała działania administracyjne,
  • 1 salę konferencyjną dla około 8 osób,
  • pomieszczenie socjalne – kuchnia z jadalnią,
  • toalety,
  • 2-3 miejsca parkingowe dla prawników oraz gości.

Należy mieć na uwadze, że powyższe wymagania będą się zmieniać w zależności od kancelarii. Powyżej przedstawiono „przepis na idealne biuro” dla standardowej kancelarii prawniczej. Jeżeli szukasz profesjonalnego i dobrej jakości kompletu mebli do swojego biura – postaw na meble gabinetowe Jelenia Góra.

Biuro dla kancelarii w kamienicy czy w biurowcu?

Na przestrzeni wielu lat utarł się stereotyp o konieczności posiadania biura w kamienicy. Rzekomo oddaje uroku tej pięknej dziedzinie i nawiązuje do starożytnego Rzymu – kolebki nauki prawa. Odrestaurowane kamienice, których w centrach większych miast nie brakuje, są wciąż najchętniej wybieranym typem budynku w branży prawniczej.

Dla tych, którzy jednak wolą nieco bardziej nowoczesne rozwiązania i są zdania, że kamienice już się „zestarzały”, biurowce kuszą swoimi ofertami. Cechują się dobrą ceną (w zależności od lokalizacji oczywiście) oraz dużą elastycznością. Najbardziej liczy się jakość wykonywanych usług. A składa się na to również otoczenie biznesowe i udogodnienia dla klientów. Nie oznacza to, że prawnicy muszą teraz masowo przenosić się do drapaczy chmur, ale widać już coraz większą grupę kancelarii prawnych wybierających właśnie biurowiec jako swoją docelową siedzibę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*