Jakie błędy popełniasz podczas szukania pracy?

Z pewnością wiele osób szukających pracę zastanawia się, co należy zrobić, aby znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Ofert jest mnóstwo, a wysyłając swoje CV, nie dostajemy żadnego odzewu. Sprawdź, jakie błędy prawdopodobnie popełniasz, starając się o pracę.

Zadbaj o CV

CV to podstawowy dokument, który wysyłamy lub przekazujemy pracodawcy, jeśli dana oferta jest dla nas interesująca. Można powiedzieć, że jest to nasza wizytówka oraz zbiór wszystkich zawodowych danych. Dlatego warto przygotować rzetelne i pełne CV, aby wywrzeć dobre wrażenie. Z pewnością warto upewnić się, czy jest ono schludne, czytelne oraz czy zawarłeś w nim wszystkie prawidłowe dane kontaktowe. Gdy wysyłasz je bezpośrednio do pracodawcy najlepiej, aby plik zapisać w PDF. Wówczas mamy gwarancję, że bez problemu dokument zostanie otworzony, a także będzie lepiej się prezentować. Pamiętaj jednak, aby składać CV do miejsc, w których posiadamy odpowiednie kwalifikacje. Zazwyczaj brak odpowiedzi od pracodawcy wiąże się z tego, że aplikujemy do pracy, gdzie mamy wybranych kwalifikacji. Nie przeceniajmy również swoich umiejętności. W procesie rekrutacji wszystko zostanie zweryfikowane.

Rozmowa kwalifikacyjna

Gdy już dostaliśmy odpowiedź od pracodawcy, aby zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną, zazwyczaj ogarnia nas duży stres. Jednak pamiętajmy, że to moment, aby pokazać się z jak najlepszej strony. To właśnie na niej często podejmowania jest decyzja o naszym zatrudnienie, a rozmowa kwalifikacyjna to kluczowy etap dalszej rekrutacji. Przede wszystkim należy przyjść czas. Nie możemy się nie spóźnić, ale też nie trzeba przychodzić zbyt wcześnie. Gdy z jakiegoś powodu jednak będziemy zmuszeni się spóźnić albo nie możemy przyjść – poinformujmy o tym telefonicznie osobę, która nas rekrutuję. Ważną kwestią jest również zaprezentowanie się z dobrej strony. Nie tylko pod względem swoich kwalifikacji oraz umiejętności. Istotną kwestią jest ubiór. Schludny, a także o stonowanej, ciemnej kolorystyce to najlepsza opcja. Warto mieć ze sobą swoje CV, aby posłużyć się nim, wymieniając wszystkie osiągnięcia, a także wyjaśnić ewentualne błędy. Znalezienie odpowiedniej pracy to czasochłonny proces. Jednak szeroki wybór ofert zatrudnienia oferuje pracujwunii.pl. Znajdziesz tam pracę za granicą na terenie Unii Europejskiej. W dodatku to rzetelny portal, który dostarcza informacji o zatrudnieniu, jak i pracodawcach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*